avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de suspendare a procesului civil art ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de suspendare a procesului civil art 413,alin1),pct.1Ncpc

Bună! As dori sa stiu dacă cererea de suspendare a procesului civil (art.413, alin.(1) ,pct.1 Ncpc se timbrează și cu cît?Mulțumesc frumos.
Ultima modificare: Vineri, 13 Mai 2022
danalida, utilizator
Cel mai recent răspuns: erhabe , utilizator 23:02, 23 Septembrie 2022
Odata cu depunerea cererii de suspendare aceasta nu trebuie motivata si in drept nu numai in fapt?

Dorin Voicilas a scris:

Nu se timbrează.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare proces civil bună ziua!va rog daca ma puteti ajuta ... danalida danalida Cerere suspendare facultativa a procesului civil art 413 alin 1),pct.1 Ncpc Bună ziua!Va rog daca ma puteti ajuta cu un răspuns. Am ... (vezi toată discuția)
Suspendarea judecatii danalida danalida Suspendarea judecatii Bună!As dori să știu pînă la care moment al procesului in apel pot face o cerere de suspendare a judecatii (suspendare ... (vezi toată discuția)
Care este procedura de reluare a judecarii procesului, in urma suspendarii facultative? ctm ctm Intr-un proces civil, avand ca obiect contestatia la executare silita instanta a decis suspendarea facultativa a acestuia, in baza Art. 413, alin. (1), pct. 2 ... (vezi toată discuția)