Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Daca pe o imputernicire avocatiala nu exista semnatura ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Daca pe o imputernicire avocatiala nu exista semnatura clientului ...

Daca pe o imputernicire avocatiala nu exista semnatura clientului dar exista semnatura avocatului, fara stampila acestuia, se poate invoca lipsa calitatii de reprezentant pentru nerespectarea conditiilor de forma a imputernicirii?
Am si fondul pregatit dar pana la el trebuie sa ma ocup si de o modificare a cererii pe care a depus-o partea adversa in cadrul sedintei la primul termen. Norocul meu este ca respectiva cerere nu indeplineste conditiile minime de forma de la art 148 fiinda nu e indicata nici instanta si nici adresele partilor, arata mai mult ca o ciorna pe care a scris-o in graba partea adversa in cadrul sedintei ca sa o poate depune pana la finalul sedintei. Sper sa o anuleze instanta