Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara peste 18 ani. Dacă după ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara peste 18 ani. Dacă după împlinirea vârstei ...

Pensie alimentara peste 18 ani.
Dacă după împlinirea vârstei de 18 ani și finalizare liceu imi continui studiile la o universitate în Olanda la cursuri de zi mai primesc pensie alimentara?
Bună seara!
Puteți solicita pensie de întreținere dvs. personal( adică cererea de chemare în judecată va fi făcută pe numele dvs.) pe toată durata studiilor( maxim până la 26 de ani), cu condiția să nu obțineți alte venituri, indiferent de tara in care studiați!