Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buna ziua. As vrea sa stiu de unde as putea scoate ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buna ziua. As vrea sa stiu de unde as putea scoate vechimea in ...

buna ziua. As vrea sa stiu de unde as putea scoate vechimea in munca. se poate accesa revisalul ca persoana fizica ? Multumesc anticipat.
Buna ziua,
Potrivit legislatiei actuale este posibil ca angajatul sa acceseze registrul general de evidenţă a salariaţilor, însă în concret nu au fost adoptate normele de aplicare care să conțină procedura de acces în registru.
Mihail Croitoru, Avocat
ook..si de la oficiul pentru ocuparea fortelor de munca exsita sansa de a putea scoate vechimea? adica ei ar putea avea acces la asta?
Nu. Faceti o cerere catre angajator.
Revisalul nu va cuprinde niciodata toată vechimea în munca a unei persoane.
Buna ziua! Va puteti adresa casei teritoriale de pensii.Ei au istoricul dvs. in campul muncii.Faceti cerere si vi se elibereaza o adeverinta de vechime in munca.