avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recurs la ICCJ
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recurs la ICCJ

ICCJ a respins recursul inaintat ca tardiv desi se vede clar ca hotarirea curtii de apel este redactata pe data de 08.10.2008 ,iar recursul este depus pe data de 22.10.2008,deci in termen de 15 zile de la comunicare(10.10.2008 data postei)
Ce se poate face in continuare?
Litigiul este pe Legea 10/2001 si a fost atacata cu recurs hotarirea Curtii de apel Craiova

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie in anulare rosiorilor rosiorilor Sunt din Braila. La o hotarare a tribunalului Braila privind un litigiu de munca, am formulat recurs la Curtea de Apel Galati. In luna septembrie 2012, ... (vezi toată discuția)
Recurs respins ca tardiv fãrã a fi tardiv! gigelas gigelas Buna ziua, ICCJ a respins un recurs ca fiind tardiv introdus. Am verificat personal stampila postei cand s-a primit comunicarea deciziei recurate si am ... (vezi toată discuția)
Termen introducere contestatie in anulare georgelgica georgelgica Art. 319. - (1) Contestatia se introduce la instanta a carei hotarâre se ataca. (2) .......Împotriva hotarârilor irevocabile care nu se aduc la ... (vezi toată discuția)