avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1357 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am primit decizia de pensionare anticipata partial dar ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am primit decizia de pensionare anticipata partial dar vreau ...

Am primit decizia de pensionare anticipata partial dar vreau sa-mi continui serviciul la actualul meu de munca deoarece nu imi convine cuantumul pensiei . Cat timp pot face asta , adica sa ignor decizia de pensioanare anticipata si sa lucrez in continuare ?
Legea 263/2010
Art.106
(3) În termen de 30 de zile de la comunicare, decizia de pensie poate fi anulată la cererea titularului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie anticipata partial IOANA PASIUC IOANA PASIUC Decizia de pensionare anticipata partial se mai poate anula dupa termenul de 30 zile de la data comunicarii? Persoana in cauza are decizie emisa din septembrie ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata baloghjoe baloghjoe Buna seara. Intrebarea mea este, ca in cazul in care eu am depus la Casa Jud de PEnsii cererea mea de pensie anticipata, acu vreo 3 saptamani. Iar azi m-a ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata partial menecut05 menecut05 Cum poate fi anulata o decizie de pensionare anticipata partial si in cat timp poate fi solicitat? Multumesc foarte frumos. (vezi toată discuția)