Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Facturi detaliate folosite in instanta. Abonamentul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Facturi detaliate folosite in instanta. Abonamentul meu este ...

Facturi detaliate folosite in instanta.
Abonamentul meu este pe numele sotului cu care sunt in divort. Eu l am intentat pt violenta fizica si emotionala. Recent, a scos facturile detaliate si a constatat ca am discutat mai mult cu anumite numere. Acesta, va folosi facturile in instanta pe motiv de infidelitate. Si spune ca va chema in instanta acele persoane cu care am discutat.Mi a sunat persoane de pe factura sa verifice cu cine am vb. Ma santajeaza ca va fi divort din culpa mea si ca mi va lua copilul, si ii voi plati daune morale pentru ca "l-am inselat" pe baza unor apeluri.
Intrebarea: au vreo relevanta aceste facturi in instanta?
Eu ii pot face plangere ca le a folosit/le va folosi fara acordul meu, stiind ca este numarul meu de tel? Nu intra la violarea corespondentei sau divulgarea unor date personale? Va rog, sa ma sfatuiti! Va multumesc mult!!!
Eu cred ca sotul dumneavoastra avanseaza aceste demersuri de capul lui, nu sub indrumarea unui profesionist in drept.
Adica a auzit el cum ca s-ar putea sa fie in asa fel incat sa se poata. Si acum strange tot felul de dovezi care nu vor avea nicio relevanta in fata judecatorului, si va cere tot felul de chestii care nu sunt sustinute / fundamentate, si apoi o sa inceapa sa se planga pe facebook si alte retele sociale ca justitia din Romania e injusta, ca dreptatea umbla cu capul spart si etc.

Nu faceti aceeasi greseala. Angajati-va un avocat care sa va poata consilia, astfel incat:
- sa stiti ce e relevant si ce nu pentru speta
- sa contracarati argumentele viitorului fost in mod constructiv si eficient
pop_m, utilizator
cred ca violenta emotionala se confirma tocmai prin apelurile celor cu care ati vorbit.....
Va referiti la faptul ca ma urmarea sub aceasta forma? Da..asta era scopul lui. Sa vada cu cine vb si cat trafic de net consum.
Deci, el fiind titularul abonamentului spune ca are acest drept!!! Eu am fost de acord sa fie abonam.pe numele lui,dar nu am fost de acord sa foloseasca aceste facturi in acest scop pt a ma denigra. Nu mi se pare corect sa ma ameninte ca le are si va merge la serviciu sa spuna si colegilor cu cine am vorbit si sa le prezinte in instanta pe motiv de infidelitate.
In plus, sa citeze ca martori persoanele cu care am vb.

lucianrosca a scris:

cred ca violenta emotionala se confirma tocmai prin apelurile celor cu care ati vorbit.....

Are si el avocat si sustine ca sunt probe concludente in instanta pt a desface casatoria din vina mea exclusiva. Le va depune la dosar pe motiv de infidelitate. Este legal si normal? Ma simt urmarita si controlata. Daca le va depune, ii pot face plangere ?

pop_m a scris:

Eu cred ca sotul dumneavoastra avanseaza aceste demersuri de capul lui, nu sub indrumarea unui profesionist in drept.
Adica a auzit el cum ca s-ar putea sa fie in asa fel incat sa se poata. Si acum strange tot felul de dovezi care nu vor avea nicio relevanta in fata judecatorului, si va cere tot felul de chestii care nu sunt sustinute / fundamentate, si apoi o sa inceapa sa se planga pe facebook si alte retele sociale ca justitia din Romania e injusta, ca dreptatea umbla cu capul spart si etc.

Nu faceti aceeasi greseala. Angajati-va un avocat care sa va poata consilia, astfel incat:
- sa stiti ce e relevant si ce nu pentru speta
- sa contracarati argumentele viitorului fost in mod constructiv si eficient