avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... lichidare
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

lichidare

Buna seara.Am o firma in lichidare pt nedepunerea bilanturilor din 2004,a fost numit un lichidator,firma are datorii de 10000 ron plus penalitati,datorii ce reprezinta tva si impozit pe microintreprinderi,lichidatorul nu vrea sa lichideze firma pana nu duc un act de la finante cum ca nu mai am datorii catre ei.ce pot sa fac?sant 6 ani in care nu am avut activitate si lichidatorul numit din 2006.va multumesc!
Cel mai recent răspuns: pop sergiu , utilizator 16:57, 21 Ianuarie 2010
a cerut dar AFP-ul sa opus pt ca sant datorii catre ei
Atunci lasati-i pe ei sa se judece! ;)
Termenul de prescrptie pentru creantele bugetare este de 5 ani de la data nasterii obligatiei. ;)
dar tot ma cheama la AFP pt a semna ceva acte pt trimiterea dosarului pt insolventa
Atunci cel mai bine ar fi sa consultati un avocat inainte sa le semnati.
ei vreau sa ceara raspunderea administratorului din cate mi-au spus,sant 6 ani de atunci...

Alte discuții în legătură

Cerere debitor dar si finante ContSters56278 ContSters56278 SC are intentia sa ceara deschiderea procedurii falimentului (plateste taxa de timbru ) dar intre timp i s-a comunicat cererea, din partea finantelor ,de ... (vezi toată discuția)
Executarea silita ContSters118051 ContSters118051 Am un SRL cu o datorie la administratia financiara de 65000 ron ,aceasta datorie o am din 2004. Judecatoria a numit un lichidator firma nu are bunuri materiale ... (vezi toată discuția)
Citatie numire lichidator administraÞia finanÞelor publice sergiu197 sergiu197 Am o firma impreuna cu nevasta din 2004. Aceasta firma a fost dizolvata prin sentinta judecatoreasca la cererea ONRC pentru nedepunere bilanturi pe mai mult de ... (vezi toată discuția)