Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... lichidare
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

lichidare

Buna seara.Am o firma in lichidare pt nedepunerea bilanturilor din 2004,a fost numit un lichidator,firma are datorii de 10000 ron plus penalitati,datorii ce reprezinta tva si impozit pe microintreprinderi,lichidatorul nu vrea sa lichideze firma pana nu duc un act de la finante cum ca nu mai am datorii catre ei.ce pot sa fac?sant 6 ani in care nu am avut activitate si lichidatorul numit din 2006.va multumesc!
a cerut dar AFP-ul sa opus pt ca sant datorii catre ei
Atunci lasati-i pe ei sa se judece! ;)
Termenul de prescrptie pentru creantele bugetare este de 5 ani de la data nasterii obligatiei. ;)
dar tot ma cheama la AFP pt a semna ceva acte pt trimiterea dosarului pt insolventa
Atunci cel mai bine ar fi sa consultati un avocat inainte sa le semnati.
ei vreau sa ceara raspunderea administratorului din cate mi-au spus,sant 6 ani de atunci...