Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Dilema. Buna ziua, as vrea sa semnalez niste aspecte, ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Dilema. Buna ziua, as vrea sa semnalez niste aspecte, in speranta ...

hartuire
Buna ziua, as vrea sa semnalez niste aspecte, in speranta ca ma va putea ajuta cineva, ce as putea face.
Locuiesc la un bloc anl, de 2 etaje, cu 6 apartamente pe scara.Soarta a facut ca eu sa locuiesc la perter,ultimul ap. de pe palier. De o parte si de alta a usii mele de la apartament, in dreapta este o usa de serviciu, pe care am rugat sa fie tinuta inchisa, incuiata, fiecare locatar avand cheie, in stanga, o usa care duce la subsol, blocul fiind prevazut cu adapost antiatomic.
Problema este ca, de cand m-am mutat, 5 ani, unul din vecinii de la etajul 2,din capatul opus al blocului, ma sacaie incontinuu, ba pe o usa, ba pe alta, mai mult, e a doua oara cand sparge usa de serviciu, scotand butucul, sa nu se mai poata incuia, ca asa vrea el. Mai mult, a schimbat de capul lui incuietoarea usii de la subsol, unde am lucruri, nemaiavand acces. Respectivul are continuu treaba in subsol, in adapost, in fata usii mele, lasand cand ambele usi deschise, cand le tranteste in toiul noptii.
Va rog sa ma sfatuiti ce as putea face.
Am depus plangere la spatiul locativ, nefiind prima data cand face aceste lucruri si a tot fost atentionat, in trecut, acum se pare ca stam asa.
Nu stiu daca are vreo legatura ca sunt divortata, draguta, locuiesc doar cu copilul.
Multumesc mult.