avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 333 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, as vrea sa depun o sesizare la colegiul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, as vrea sa depun o sesizare la colegiul medicilor, ...

Buna ziua, as vrea sa depun o sesizare la colegiul medicilor, pentru ca am fost plimbat intre spitale,cu sotia mea in stare grava(pericardita) de la 2 noaptea pana la 9 dimineata fara nici un fel de ajutor desi avea nevoie de ajutor medical imediat. la ora 09 a fost internata in sfarsit la sfantul ion unde nu a primit nici un fel de tratament iar la ora 22-23 a murit. Va rog, va implor daca ma poate ajuta cineva. Multumesc!
Ultima modificare: Luni, 17 Octombrie 2022
Mihai1001, utilizator
Cel mai recent răspuns: Mihai1001 , utilizator 19:47, 22 Octombrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Poate merge în paralel cu un proces civil sau o plângere penală. Toate aceste căi au avantaje și dezavantaje.

ibn a scris:

Apreciez ca sesizarea Colegiului medicilor e timp pierdut. Corb la corb nu scoate ochii. Din pacate asta e RO.

Asociatia (editat) se ocupa de astfel de situatii. Asociatia colaboreaza cu avocati care va pot indruma.
Ultima modificare: Miercuri, 19 Octombrie 2022
Manuela Rășină, administrator
Buna ziua,

Va rog sa dati mai multe informatii despre aceaata asociatie. Am cautat pe google si nu am gasit nimic de folos cu aceasta situatie. Cu siguranta cautarea mea nu a fost suficienta.
Multumesc!

Ultima modificare: Miercuri, 19 Octombrie 2022
Manuela Rășină, administrator
Nu aveți de ce sa apelati la astfel de asociații sub paravanul lor acționează foști milițieni,juriști resapati persoane care practica avocatura ilegal.De multe ori se solicita sume oneroase mult mai mari decât onorariul unui avocat,se incheie contracte cu clauze abuzive Contactati orice avocat din zona dvs,verificați dacă are drept sa profeseze,asociațiile nu va oferă ceva în plus sau un ajutor pro Bono..

- eliminare citat integral al mesajului anterior -
Ultima modificare: Miercuri, 19 Octombrie 2022
Manuela Rășină, administrator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,

Poate fi efectuata o sesizare la COLEGIUL MEDICILOR, expuneti speta unui avocat,pentru a analiza daca se impune depunerea unei plangeri penale.

Alte discuții în legătură

Transfer pacient in stare critica de la spital privat la stat janteamarius janteamarius Buna seara, Va contactez referitor la o intrebare pe care o am,. legat de Legea nr. 95 / 2006, SECŢIUNEA a 4-a, Articolul 102, Alineatul 1. In cazul in ... (vezi toată discuția)
Asigurat medical ContSters415977 ContSters415977 Buna seara. Sint deja pensionara si, automat si asigurata medical. Normal, am medic de familie. Pina acum nu am avut probleme de sanatate si nu mi-am ... (vezi toată discuția)
Externare nou-nascuti la cerere Raresh_81 Raresh_81 Buna seara, Ma confrunt cu urmatoarea situatie. Sotia a nascut gemeni duminica trecuta (20 iulie). Desi copiii pun in greutate si au o stare generala buna, ... (vezi toată discuția)