Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, as vrea sa depun o sesizare la colegiul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, as vrea sa depun o sesizare la colegiul medicilor, ...

Buna ziua, as vrea sa depun o sesizare la colegiul medicilor, pentru ca am fost plimbat intre spitale,cu sotia mea in stare grava(pericardita) de la 2 noaptea pana la 9 dimineata fara nici un fel de ajutor desi avea nevoie de ajutor medical imediat. la ora 09 a fost internata in sfarsit la sfantul ion unde nu a primit nici un fel de tratament iar la ora 22-23 a murit. Va rog, va implor daca ma poate ajuta cineva. Multumesc!
Mihai1001, utilizator
Poate merge în paralel cu un proces civil sau o plângere penală. Toate aceste căi au avantaje și dezavantaje.

ibn a scris:

Apreciez ca sesizarea Colegiului medicilor e timp pierdut. Corb la corb nu scoate ochii. Din pacate asta e RO.

Asociatia (editat) se ocupa de astfel de situatii. Asociatia colaboreaza cu avocati care va pot indruma.
Manuela Rășină, administrator
Buna ziua,

Va rog sa dati mai multe informatii despre aceaata asociatie. Am cautat pe google si nu am gasit nimic de folos cu aceasta situatie. Cu siguranta cautarea mea nu a fost suficienta.
Multumesc!

Manuela Rășină, administrator
Nu aveți de ce sa apelati la astfel de asociații sub paravanul lor acționează foști milițieni,juriști resapati persoane care practica avocatura ilegal.De multe ori se solicita sume oneroase mult mai mari decât onorariul unui avocat,se incheie contracte cu clauze abuzive Contactati orice avocat din zona dvs,verificați dacă are drept sa profeseze,asociațiile nu va oferă ceva în plus sau un ajutor pro Bono..

- eliminare citat integral al mesajului anterior -
Manuela Rășină, administrator
Buna ziua,

Poate fi efectuata o sesizare la COLEGIUL MEDICILOR, expuneti speta unui avocat,pentru a analiza daca se impune depunerea unei plangeri penale.