Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! Am o hotarare de divort definitiva iar ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! Am o hotarare de divort definitiva iar fostul sot ...

Buna ziua!

Am o hotarare de divort definitiva iar fostul sot a inceput sa plateasca pensie alimentara de o luna de zile. Conform calculelor mele ar fi trebuit sa dea mai mult copilului.

El este bugetar. Intrebarea mea este: el trebuie sa depuna banii sau cei de la resurse umane trebuie sa faca plata?
Vreau sa trimit o copie dupa hotararea de divort la el la munca astfel incat cei de la hr sa vireze banii corect. E posibil ca el sa nu fi dus hotararea.
multumesc pentru raspuns!