avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! Am o hotarare de divort definitiva iar ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! Am o hotarare de divort definitiva iar fostul sot ...

Buna ziua!

Am o hotarare de divort definitiva iar fostul sot a inceput sa plateasca pensie alimentara de o luna de zile. Conform calculelor mele ar fi trebuit sa dea mai mult copilului.

El este bugetar. Intrebarea mea este: el trebuie sa depuna banii sau cei de la resurse umane trebuie sa faca plata?
Vreau sa trimit o copie dupa hotararea de divort la el la munca astfel incat cei de la hr sa vireze banii corect. E posibil ca el sa nu fi dus hotararea.
Cel mai recent răspuns: Annna19 , utilizator 16:23, 26 Octombrie 2022
multumesc pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort herceg herceg 1, eu am facut cerer de divort pe motive intemeiate sotul angajeaza avocat si eu trebuie s aangajezi? 2. pensia alimentata se pune proprie pe salariul sau el ... (vezi toată discuția)
Pensie intretinere noul cod civil coldmountain coldmountain Buna ziua, doresc sa aflu care este procedura prin care trebuie sa pun in aplicare hotararea de divort prin care fostul sot a fost obligat la plata pensiei de ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara ayda9988 ayda9988 buna ziua, am o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila (legalizata), prin care s-a stabilit divortul, custodie comuna asupra minorelor, ... (vezi toată discuția)