Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Sunt casatorita de 20 de ani si stau in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Sunt casatorita de 20 de ani si stau in casa sotului. ...

Buna ziua,
Sunt casatorita de 20 de ani si stau in casa sotului. Casa este jumatate pe numele lui, jumatate pe numele fratelui lui.
Este un apartament in care am investit, din momentul casatoriei si pana acum, aproximativ 30000 de euro.
In cazul unui divort este evident ca nu voi avea si nici nu am pretentia sa am cota parte din apartament. Insa ma intereseaza sa stiu daca pot recupera cel putin jumatate din banii pe care i-am investit in apartament.
Precizez ca avem si un copil impreuna. Casatoria este una legala.
Multumesc.
In regula! Va multumesc frumos!