avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1076 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, Sunt casatorita de 20 de ani si stau in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, Sunt casatorita de 20 de ani si stau in casa sotului. ...

Buna ziua,
Sunt casatorita de 20 de ani si stau in casa sotului. Casa este jumatate pe numele lui, jumatate pe numele fratelui lui.
Este un apartament in care am investit, din momentul casatoriei si pana acum, aproximativ 30000 de euro.
In cazul unui divort este evident ca nu voi avea si nici nu am pretentia sa am cota parte din apartament. Insa ma intereseaza sa stiu daca pot recupera cel putin jumatate din banii pe care i-am investit in apartament.
Precizez ca avem si un copil impreuna. Casatoria este una legala.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ozana.cos , utilizator 12:02, 12 Decembrie 2022
In regula! Va multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce drept am din casa sotiei unde am investit aproape numai eu? mrt mrt Buna ziua De cateva zile sotiei mele i s a pus pata pe mine sa parasesc domiciliul fara vreun motiv intemeiat. Cand ne am cunoscut ea de abia cumparase ... (vezi toată discuția)
Partaj klu72 klu72 Se poate deschide proces de partaj daca,anumite sume de bani au fost investite inainte de casatorie,sa zicem,in vederea imbunatatirii confortului in viitorul ... (vezi toată discuția)
Drepturi după divorț deduanca deduanca Bună ziua. Sunt căsătorită din 2003. Am facut împreună cu sotul mult renovări, și construcții pe pamantul părinților soțului. Nu pot in nici un ... (vezi toată discuția)