Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua,ești cu fostul meu concubin am căzut de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua,ești cu fostul meu concubin am căzut de comun acord ...

Buna ziua,ești cu fostul meu concubin am căzut de comun acord sa îmi predea custodia ei,oare voi putea pleca cu fiica mea fara acordul lui?
Mulțumesc
Se poate stabili si autoritate parinteasca exclusiva prin instanta daca partile se inteleg.
Custodia exclusiva, ca sa inteleaga toata lumea.
Eu am avut multe cazuri de acest fel in care s-a stabilit custodie exclusiva si s-a plecat lejer din tara in scurt timp, ceea ce inseamna ca se poate asa ceva.
Fostul meu concubin a spus clar că este conștient că nu poate avea grija de copil,a spus că dorește să îmi de-a mie custodia excluzivă a fetei,doar am căzut de acord pe tema asta.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Se poate stabili si autoritate parinteasca exclusiva prin instanta daca partile se inteleg.
Custodia exclusiva, ca sa inteleaga toata lumea.
Eu am avut multe cazuri de acest fel in care s-a stabilit custodie exclusiva si s-a plecat lejer din tara in scurt timp, ceea ce inseamna ca se poate asa ceva.

Daca aveti si avocat angajat pentru instanta eu va cotez cu sanse mari.
Eu va cotez cu șanse zero.
Înfloriti rau, domnule avocat.
Ce ați obținut dvs este o suplinire a acordului părintelui respectiv, pentru ieșirea din tara. Nu custodia exclusiva.
raluk0207, utilizator
Va aflați în eroare.
Fix custodia exclusivă am obținut.

Ieșitul din țară este altceva.
Am obținut adesea în condiții de cred ca îmi era clientul urmărit și de INTERPOL.Am aflat de un client ca a schimbat puțin ruta și am aflat de la stat.
Îmi cereau instantele rutele exacte cu toate opririle în toate tarile dus și întors.
Instantele se temeau de răpiri internaționale ceea ce nu era cazul...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat