avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Pot solicita Primăriei din alt oraș să facă o ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Pot solicita Primăriei din alt oraș să facă o ancheta la ...

Pot solicita Primăriei din alt oraș să facă o ancheta la fata locului daca mătușă trăiește sau nu aceasta nu îmi rasp la tel și o vecina îmi cere datele mele de pe buletin le cere mătușă cum procedez fac scris la Primărie.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 19:48, 1 Ianuarie 2023
Cati ani are matusa si pe cine ati lasat sa aiba grija de ea? De cat timp nu v-a raspuns la tel matusa?
Cu cine ati vb la tel?
Are 90 ani mătușă e in alt oraș e o vecina care se ocupa de ea nu știm dacă mătușă a împuternicito să aibă grijă de ea pina moare sa îi facă înmormântarea.
Noi că nepoții putem face plîngere după moartea matusei sa aflăm adevărul de ce a murit mătușă e îngropată fără știrea noastră și noi nu am împuternicito sa avem grija de mătușă dar vecina trebuie să anunțe Poliția și Primăria a murit mătușă sa fim anunta-ti putem face plîngere lu vecina fara un acord scris se ocupa de mătușă e violare de domiciliu se face anchetă.

gi-jane2 a scris:

Cati ani are matusa si pe cine ati lasat sa aiba grija de ea? De cat timp nu v-a raspuns la tel matusa?
Cu cine ati vb la tel?

Doamna...cum adica sa ii faceti plangere vecinei care are grija de ea?
De ce credeti ca ar omori-o cineva care nu are niciun interes ?
De ce credeti ca moare un om la 90 de ani?
Cine credeti ca are interes sa va ingriape voua mortul?
Sunati la politie in comuna spuneti ca matusa nu mai raspunde la tel si sa verifice daca e bine si aflați daca a murit sau nu.

Ultima modificare: Duminică, 1 Ianuarie 2023
gi-jane2, moderator
Ne gândim să nu ii ia din acte lu mătușă de acolo din casa lumea e foarte rea.

gi-jane2 a scris:

Doamna...cum adica sa ii faceti plangere vecinei care are grija de ea?
De ce credeti ca ar omori-o cineva care nu are niciun interes ?
De ce credeti ca moare un om la 90 de ani?
Cine credeti ca are interes sa va ingriape voua mortul?
Sunati la politie in comuna spuneti ca matusa nu mai raspunde la tel si sa verifice daca e bine si aflați daca a murit sau nu.



1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Si ce sa faca cu ele? Oricum matusa nu mai are nevoie de acte dupa ingropaciune.
Aveti actul casei?
Pt a raspunde, se apasa pe raspunde de pa banda de jos a ecranului.
Ultima modificare: Duminică, 1 Ianuarie 2023
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am o întrebare eu cu sora avem o moștenire în alt oraș lăsată ... Magie1 Magie1 Am o întrebare eu cu sora avem o moștenire în alt oraș lăsată de la o mătușa, mătușa trăiește o vecina o vizitează tot provoacă scandaluri vrea ... (vezi toată discuția)
Daca sesizez poliția in alt oraș în scris să facă o ancheta ... Magie1 Magie1 Daca sesizez Poliția in alt oraș în scris să facă o ancheta care e motivul că vecina are grija de mătușă de 90 ani și aceasta pretinde nu are ... (vezi toată discuția)
Mostenire miruna88 miruna88 Tatal meu a avut un frate si doua surori. Fratele lui a decedat acum ceva timp. De curând a murit si o soră. Eu m-am ocupat de inmormantarea ei, de toate ... (vezi toată discuția)