Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... La curte am o poarta de acces mica pentru persoane si ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

La curte am o poarta de acces mica pentru persoane si o poarta ...

La curte am o poarta de acces mica pentru persoane si o poarta de acces mare pentru masina. Vecinul obisnuieste sa isi lase masina pe drumul de servitute in dreptul portii mele mici desi are loc de parcare in curte. Accesul la poarta mica nu este blocat in totalitate, insa il daca esti mai grasut sau daca ai niste bagaje o sa ai probleme deoarece drumul are doar 3 metri latime. Se poate face ceva din punct de vedere legal? Multumesc!
Mi se pare un raspuns pueril din partea agentului.De ce sa deschizi o poarta mare cand o poti deschide pe cea mica?Doar este pentru acees persoane.Sunati si la politia locala,poate va rezovla ei problema.In mod normal,ar trebui sa o rezolve.
Aveti idee daca exista vreo lege care sa zica clar si de drumurile private de servitute? Pentru ca atata timp cat nu exista o lege care sa zica clar si de drumurile private ramane la interpretarea fiecarui agent de politie.
DanielStanS, utilizator