Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Demisie Comitet Executiv
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Demisie Comitet Executiv

Buna seara! Cum se procedeaza in cazul in care doresc sa demisionez din calitatea de membru in Comitetul Executiv insa nimeni nu doreste sa ocupe aceasta functie? Am convocat AG de mai multe ori insa nimeni nu doreste sa preia functia (este valabil pentru toti membrii AGy, toti ne-am dat demisiile insa legea ne obliga sa 'ramanem in functie' pana se 'indura' cineva sa ne inlocuiasca). Exista vreo varianta legala? Multumesc
Si ce se întâmplă când nu exista presedinte?
Este demisionar și el, plus,acuma face parte dintr-o alta asociatie

latka a scris:

E foarte simplu, faceți o cerere către președintele asociației, că renunțați la a mai fi membru. Automat pierdeți și calitatea de membru Cex.

Se întâmplă ca Adunarea Generală a proprietarilor trebuie să decidă la fiecare "pas" :
[ link extern ]