Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract apartament expirat, chiriasul nu vrea sa plece
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract apartament expirat, chiriasul nu vrea sa plece

Contract apartament expira la sfarsitul lunii Iulie , chiriasul locuieste in alt judet, dar are mobila in apartament. Nu mai plateste de 1 luna si refuza orice contact. Locuiesc in afara tarii dar am rude care ma pot sprijini in aceasta problema. Ce pot face?
Manuela Rășină, administrator
Nu cred. Nu ma pricep, dar cred ca este ilegal. Pana la o hotarare legala, locul respectiv inca apartine chriasului.....
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Mesajele dv. mi-au fost de mare folos!.
Gheorghe_Ionita, utilizator
Exact.

Gheorghe_Ionita a scris:

Nu cred. Nu ma pricep, dar cred ca este ilegal. Pana la o hotarare legala, locul respectiv inca apartine chriasului.....