avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract apartament expirat, chiriasul nu vrea sa plece
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract apartament expirat, chiriasul nu vrea sa plece

Contract apartament expira la sfarsitul lunii Iulie , chiriasul locuieste in alt judet, dar are mobila in apartament. Nu mai plateste de 1 luna si refuza orice contact. Locuiesc in afara tarii dar am rude care ma pot sprijini in aceasta problema. Ce pot face?
Ultima modificare: Duminică, 16 Iulie 2023
Manuela Rășină, administrator
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu cred. Nu ma pricep, dar cred ca este ilegal. Pana la o hotarare legala, locul respectiv inca apartine chriasului.....
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Mesajele dv. mi-au fost de mare folos!.
Ultima modificare: Joi, 20 Iulie 2023
Gheorghe_Ionita, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Exact.

Gheorghe_Ionita a scris:

Nu cred. Nu ma pricep, dar cred ca este ilegal. Pana la o hotarare legala, locul respectiv inca apartine chriasului.....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contractul de comodat imobil - titlu executoriu? Geo3582 Geo3582 Poate un Contract de Comodat sub semnatura privata cu data certa sa constituie titlu executoriu la incetarea lui chiar inainte de termenul maxim - in conditii ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. am un imobil( o casa) data în chirie. contractul ... gabrielagaburici gabrielagaburici Buna ziua. Am un imobil( o casa) data în chirie. Contractul este făcut cu o persoana juridică ( o firma) pe o perioadă de 1 an, cu posibilitatea de ... (vezi toată discuția)