Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dacă am trimis demisia în scris către angajator ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dacă am trimis demisia în scris către angajator fiind presat/forțat ...

Dacă am trimis demisia în scris către angajator fiind presat/forțat de superiorul direct sa.o scriu dar nu a fost încă înregistrată în sistemul hr al companiei sau revisal se mai poate anula documentul
fara acordul angajatorului ??
Pai eu am trimis cererea si semnata cu data 4.9...pana acum nu am primit nimik privind înregistrarea.interna.
Pot contesta/anula cererea pana la momentul respectiv datorita faptulu8 ca nu a fost înregistrată?
Nu se poate contesta sau anula pe acel motiv ... dvs trebuie sa obtineti acordul angajatorului pentru revocarea demisiei.
Dacă demisia a fost trimisa către team-leader.coordonatorulechipei din care fac parte ,ma pot adresa pt anulare direct catre managerul de departament, care este superiorul TL?
Nu exista anulare .. acordul privind retractarea il va da cel care semneaza decizia de incetare.

Depuneti cerere de retractare si vedeti ce va spun.