avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 894 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program part time Următorul program L-V : 17-20 și ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program part time Următorul program L-V : 17-20 și sâmbăta: ...

Program part time
Următorul program L-V : 17-20 și sâmbăta: 9-14 cu duminica liberă respectă normele actuale?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:49, 28 Ianuarie 2024
20 ore pe săptămână, 4 ore pe zi. Știam de posibilitatea de a lucra chiar și 14 zile consecutiv, dar activitatea mea nu intră la domeniile menționate, nu este ceva atât de important.
Programul dvs incalca legislatia.... 20 ore sapt, 4 ore/.zi fara mentiunea inegal inseamna sa lucrati doar de luni- vineri , 4 ore/zi.
Ultima modificare: Duminică, 28 Ianuarie 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

12 ore lucrate, 24 libere, mai e nevoie de 2 zile libere consecutiv? ella_1313 ella_1313 Daca se lucreaza 12 ore, si de dau 24 ore libere, nu se depasesc 48 ore pe saptamana. Mai e nevoie sa fie indeplinita conditia de 2 zile consecutiv libere.? (vezi toată discuția)
Program de lucru TOBASTIAN TOBASTIAN Buna ziua, Sunt angajat la un hotel din Timisoara la departamentul rezervai si azi am primit vestea a o sa mi se schimbe programul de lucru dupa cum urmeaza: ... (vezi toată discuția)
Legalitate program 12/24 - 12/48 Elena_Denisa Elena_Denisa Buna ziua, am nevoie de ajutor... in exprimare #-o Cum explic cuiva de ce nu e legal 12/24... si atat si ca trebuie sa fie 12/24, 12/48, va rog? (vezi toată discuția)