Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program part time Următorul program L-V : 17-20 și ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program part time Următorul program L-V : 17-20 și sâmbăta: ...

Program part time
Următorul program L-V : 17-20 și sâmbăta: 9-14 cu duminica liberă respectă normele actuale?
20 ore pe săptămână, 4 ore pe zi. Știam de posibilitatea de a lucra chiar și 14 zile consecutiv, dar activitatea mea nu intră la domeniile menționate, nu este ceva atât de important.
Programul dvs incalca legislatia.... 20 ore sapt, 4 ore/.zi fara mentiunea inegal inseamna sa lucrati doar de luni- vineri , 4 ore/zi.
Cornel Vasile, Consilier juridic