Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am cumparatun teren in anul 2007 cu suma de 50 000 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am cumparatun teren in anul 2007 cu suma de 50 000 euro credit ...

Am cumparatun teren in anul 2007 cu suma de 50 000 euro credit imobiliar contractul de vânzare cumpărare fiind încheiat la avocat. Nu am intabulat și vânzătorul a revândut terenul. Deci am rămas fără casă fara bani și fără teren. Ce pot sa fac în situația aceasta.pentru recuperarea pagubei?
Amalia dinu, utilizator
Cand s-a petrecut a doua vanzare?
Dumneavoastra cand si cum ati aflat de a doua vanzare?
Terenul l-o fi vândut dar dacă ați construit casa cu acte și e intabulata e a dumneavoastră. Și nici nu se poate construi o altă casă sau demola cea existenta pt că e pe numele dumneavoastră. Bănuiesc că ați construit cu autorizații.

Amalia dinu a scris:

Am cumparatun teren in anul 2007 cu suma de 50 000 euro credit imobiliar ........

Cum adica credit imobiliar? Banca nu a vrut sa puna sechestru pe ce veti cumpara? Nu sa interesat ce faceti cu banii? Daca nu, inseamna ca a fost credit pentru nevi personale..