Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pierdere acte.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pierdere acte.

Salutare,

Ce trebuie sa fac daca, dintr-o prostie, am pierdut urmatoarele: carte de munca, autorizatie de functionare a firmei, certificatul de inmatriculare si stampila?
sincer vorbind:de cate zile le-ai pierdut?Ai anuntat pierderea undeva?totusi e o stampila.....acte in original.......
o saptamina de cind le-am pierdut... anuntat numai la Politie, in caz ca apar...
sincer,imi pare rau.......La asemenea pierderi e naspa......Ai conturi in banci pe firma?pot face orice cu stampila si certificatul.......
Eram la inceput cu firma... nu am inca conturi pe ea...
de declarat stiu ca se declara pierderea si nulitatea ,,,dar la stampila e problema........va trebui....sa faci alta....dar cum??????va fi aceeasi firma....Parerea mea...,dar discuta cu un jurist totusi....cred ca ar fi bine sa lichidezi aceasta firma daca tot nu ai activitate ...desfasurata aici......pentru linistea si binele tau......Pot deschide conturi bancare in numele tau,(au cartea de munca cu numele.certificat si stampila),emit file cec fara acoperire,etc.....Tu te-ai gandit????????