Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, am fost parte vatamata si m-am constituit ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, am fost parte vatamata si m-am constituit parte civila ...

Buna ziua,
am fost parte vatamata si m-am constituit parte civila in proces penal. Am aflat ca pot solicita sa particip la audierile persoanelor catre care am formulat plangerea penala. Va rog frumos sa imi spuneti temeiul legal , articolul din legea penala, intrucat doresc sa formulez cererea si sa o depun. Multumesc frumos.
multumesc