avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, am fost parte vatamata si m-am constituit ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, am fost parte vatamata si m-am constituit parte civila ...

Buna ziua,
am fost parte vatamata si m-am constituit parte civila in proces penal. Am aflat ca pot solicita sa particip la audierile persoanelor catre care am formulat plangerea penala. Va rog frumos sa imi spuneti temeiul legal , articolul din legea penala, intrucat doresc sa formulez cererea si sa o depun. Multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: Maria Adriana Marinescu , Consultant resurse umane 10:38, 11 Iunie 2024
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre martori. ContSters75393 ContSters75393 Daca o persoana este parte vatamata intr-un dosar depune plingere impotriva altei persoane si nu nominalizeaza decat 3 martori si se fac toate demersurile de ... (vezi toată discuția)
Coruptie in politie ContSters126274 ContSters126274 Intr-un dosar penal,organul de cercetare penala are voie sa lase partile sa schimbe documentatia din dosar? In cazul asta,ce se poate face? Organul de ... (vezi toată discuția)
Lnducerea in eroare a organelor judiciare Roman85 Roman85 Buna Ziua am depus la parchet doua plangeri fata de doua persoane sub aspectul savarsirii infractiunii de inducere in eroare a organelor ... (vezi toată discuția)