Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale CITAREA PRIN PUBLICITATE ART.95 C.PR.CIV.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

CITAREA PRIN PUBLICITATE ART.95 C.PR.CIV.

va rog mult sa ma lamuriti si pe mine cine face citarea prin publicitate conf art. 95 cod procedura civila??? eu ca si creditor sau instanta????
art. 95 (2) specifica: citarea prin publicitate se face afisandu-se citatia la usa instantei, se publica in M.Of si intr-un ziar de larga circulatie.........creditorul trebuie sa le publice????
eventual solicita un termen mai lung
am facut-o de oaie,
m-am dus la termen dar cu copie de pe dovada citarii prin publicitate, nu cu ziarul in original, instanta mi-a dat termen scurt sa depun fila de ziar in original, eu am intrat in Concediu medical si nu m-am putut prezenta la termen, credeti ca se suspenda,????
daca da, cer repunerea pe rol?? tre' sa fac copie de pe cm sa dovedesc imposibilitatea de prezentare la termen??
mai intai mergi si vezi ce scrie in incheierea de sedinta si nu te mai framanta:D