Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... am dreptul la somaj daca in ianuarie 2010 am avut ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

am dreptul la somaj daca in ianuarie 2010 am avut concediu de odihna?

buna seara....pe 24 februarie imi expira contractul de colaborare la firma la care lucrez momentan....mi-am intrebat seful daca am dreptul la somaj???dansul mi-a raspuns ca nu am dreptul la somaj deoarece am avut concediu de odihna.....este adevarat ca nu pot beneficia de somaj daca am avut concediu de odihna???multumesc mult
din pacate am semnat o cerere de concediu fara plata in luna august....si am aflat de la fortele de munca ca nu pot beneficia de somaj din cauza asta.....multumesc din tot sufletul ca ma ajutati...:((