Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt calificat pe timp de noapte...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt calificat pe timp de noapte...

salut...ma numesc dorynel .Eu impreuna cu 3 baieti am furat intr o seara motorina din tir...as vrea sa stiu ce pedeapsa voi primii tinand cont ca fapta este agravanta pe timp de noapte , in locuri publice , cu minor si de mai multe ori...Mai vreau sa mentionez ca sunt la prima abatere ne mai avand alte fapte....Vamultumesc anticipat si astept raspuns urgent:sorry:
Din acest punct de vedere se mai poate discuta cu partea inculpata pentru a ajunge la o intelegere pentru ca acesta sa si retraga plangerea sau fapta se discuta in instanta?
Ati zis ca aveti un avocat bun.
Ori va zice el prostii ( ceea ce nu as crede) ori vreti mai mult decat puteti.
Lasati avocatul sa se ocupe si poate ca fapta nu se mai discuta in instanta...
Cum s-a ajuns la nemultumirea partii vatamate,probabil,in viitor civila ?
Prejudiciul a fost evaluat de cineva-s-a efectuat vreo expertiza care sa stabileasca contravaloarea prejudiciului ?