avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1153 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt calificat pe timp de noapte...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt calificat pe timp de noapte...

salut...ma numesc dorynel .Eu impreuna cu 3 baieti am furat intr o seara motorina din tir...as vrea sa stiu ce pedeapsa voi primii tinand cont ca fapta este agravanta pe timp de noapte , in locuri publice , cu minor si de mai multe ori...Mai vreau sa mentionez ca sunt la prima abatere ne mai avand alte fapte....Vamultumesc anticipat si astept raspuns urgent:sorry:
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 21:55, 26 Februarie 2010
Din acest punct de vedere se mai poate discuta cu partea inculpata pentru a ajunge la o intelegere pentru ca acesta sa si retraga plangerea sau fapta se discuta in instanta?
Ati zis ca aveti un avocat bun.
Ori va zice el prostii ( ceea ce nu as crede) ori vreti mai mult decat puteti.
Lasati avocatul sa se ocupe si poate ca fapta nu se mai discuta in instanta...
Cum s-a ajuns la nemultumirea partii vatamate,probabil,in viitor civila ?
Prejudiciul a fost evaluat de cineva-s-a efectuat vreo expertiza care sa stabileasca contravaloarea prejudiciului ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Talharie in doi geo4ever@yahoo.com geo4ever@yahoo.com la o altercatie 2 baieti lau batut pe un altul si ia luat suma de 80 de lei si cateva cutii cu petarde.ei akm sunt in prelungirea arestului arestului preventiv ... (vezi toată discuția)
Furt in tren amy_dyly_2008@yahoo.com amy_dyly_2008@yahoo.com #-o buna ziua am 20 de ani intro seara dintro prostie am furat cu un coleg o statie de emisie receptie dintr-un tren iar prietenul meu a fost prins de politia ... (vezi toată discuția)