avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1053 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Secvente ....
Cel mai simpatic meci de judo pe care l-ai văzut vreodată

[ link extern ]
“Rezumatul” unui om deosebit :
S-a spus ca începând din anii 70, a avut parte de roluri destul de slabe. Şi că în anii 90 a filmat pentru neimportanta serie de televiziune „Hercule“, in rolul lui Zeus. Oricum ar fi fost, amprenta lui a rămas inconfundabilă, chiar şi în roluri minore: „Iubesc viaţa, deci trăiesc. Iubesc actoria, deci joc“ …
Puţini sunt cei care ştiu că Anthony Quinn este autorul unui volum extraordinar, cartea autobiografică “Lupta cu îngerul”. În acest volum, se află un fel de “testament al iubirii” al marelui actor, care rezumă într-un mod inedit, aspectele cunoscute şi necunoscute ale personalităţii lui: “Mă gândeam că, da … Iubesc cele dintâi zile de primăvară, când apar frunzele fragede, iubesc soarele şi marea, iubesc râsul copiilor ca un clopoţel, iubesc foşnetul arborilor, iubesc mireasma reavănă a pământului după ploaie, iubesc albeaţa imaculată a primei zăpezi, iubesc muzica mexicană, iubesc muzica lui Puccini, iubesc învăţătura, iubesc somnul adânc de peste noapte, iubesc descoperirile, iubesc parfumul de tămâie din biserică, îl iubesc pe Thomas Wolfe, îl iubesc pe Rouault, îl iubesc pe Michelangelo, îmi iubesc copiii”…
Genial de simplu, totodată genial de complex.
Pentru o scena din filmul "Magnatul Grec", urmeaza link-ul :

[ link extern ]
This Deaf Dog was Going to Die until This Boy Came Along!

Meet Zero. He is an 8-year-old German Shepherd with a rather sad history. Zero was abused by a former owner, and then saved and brought to a shelter. Since he is deaf, he was showing no sign of being adopted any time soon. Then, this little boy saved him!
Marik Tucker is 10-years-old and at the time was being treated for cancer. When he spotted Zero, he immediately knew it was a perfect match! It’s safe to say, they saved each other.


[ link extern ]
Ultima modificare: Vineri, 27 Martie 2015
Muresan Felicia, utilizator

Alte discuții în legătură

Una pe zi! Valeriu TUDOR Valeriu TUDOR E vorba de o melodie pe zi, incepand de azi, pentru frumoasele si distinsele noastre colege! Cu toata ... (vezi toată discuția)
Sorin olariu stelarman stelarman sorin olariu ,un epigramist dintr-o generatie mai noua dar la fel de talentata.dovada aici INTEROGATORIU M-au dus aseara la Chestura Ca scriu umor ... (vezi toată discuția)
Sergiu nicolaescu (aprilie 1930-ianuarie 2013) Ceausescu Liliana - Birou de Mediator Ceausescu Liliana - Birou de Mediator Pe 12 decembrie, Sergiu Nicolaescu spunea de la tribuna Senatului: \\"Mai am putini ani de trait si mi-am dorit sa-i termin in profesia mea, pentru acest lucru ... (vezi toată discuția)