Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... spalarea banilor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

spalarea banilor

daca am cunostinta de o persoana care a vandut o proprietate cu mai mult decat a declarat si a incasat prin banca si din ce a incasat "la negru" cash a cumparat a doua zi o alta proprietate, vorbesc de sume peste 10.000 euro, ce poate pati persoana, ce pot pati eu ca stiu? Bineinteles ca nu poate justifica ce a dobandit cash din alte surse. Daca vreau ii pot face reclamatie? Unde? Eu sunt in siguranta?
Daca persoana respectiva are acte sa justifice ceea ce a incasat in plus nu ai ce sa-i faci daca nu le are insa este inteligent si are avocat bun le poate face retroactiv (chitante de mana sau imprumut antedatat) si in ambele cazuri o incasezi.Daca totusi esti intradevar hotarat sa faci ceva dute la el si cerei partea care ti se cuvine de drept.Spunei ca sti care este adevarul si spunei ca ai sa-i faci . . . . .( ce scrie mai sus de postul asta)