Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declarare punct de lucru
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declarare punct de lucru

Va rog mult sa ma ajutati, cu textul de lege, potrivit caruia punctul de lucru cu minim 5 salariati, aflat in alt judet decat sediu social al firmei, trebuie declarat si la ANAF de care apartine sediul social. Din legislatia citita, eu inteleg ca trebuie sa depun decl. 060 la ANAF unde este deschis punctul de lucru.
Ma aflu in situatia de a ma plimba pe drumuri, pt ca cei de la ANAF de care apartine pct de lucru nu imi primeste decl. 060, fara declaratia. de sediu secundar inregistrata la finantele de care apartin cu sediul.
multumesc.
Va cred.