Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte munca administrator?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte munca administrator?

pana nu demult se spunea ca un srl cu doi asociati,doar unul poate fi angajat cu carte de munca,mai nou se vehiculeaza ca pot fi amandoi angajati daca........nu sunt si administratori?
pana la urma destul de multe variante dar se pare ca nici una nu este 100% corecta...................?????????
deci : 1. firma este srl
2. are 2 asociati (50%)fiecare
3.sunt amandoi numiti prin actul constitutiv administratori
4.au profesii diferite :inginer,economist
5.1 angajat sef serviciu tehnic
pot fi angajati ca : director general si director economic daca sunt administratori cum semneaza fiecare ct de munca pt celalalt?
Da, pot fi amandoi angajati, cu functia de director general sau economic (in functie de studii) in CIM.
Da, fiecare asociat reprezinta societatea in CIM al celuilalt.