Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CO+ state plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CO+ state plata

Buna ziua! Am si eu citeva nelamuriri daca ma puteti ajuta. Lucrez la o firma mica cca. 10 angajati si in aproximativ doi ani am semnat doar vreo 5 state de plata[adica drepturile banesti pe 5 luni] iar in privinta CO anul trecut am aflat intimplator ca pe luna decembrie am fost trecut in CO in timp ce eu lucram linistit, si nu am primit nici banii de CO macar minimul pe economie cit il am trecut pe cartea de munca. SI apropo sint tare curios cand se va termina cu treaba asta cu salariul minim pe CIM si cu restul banilor la negru? La ultima marire a salariului minim administratorul a facut un act aditional care e nesemnat de mine, am primit si eu o copie si la semnatura angajatului apare o semnatura.( nu este semnatura mea) In cazul in carevoi avea probleme cu angajatorul ma ajuta toate acestea intrun tribunal? Va multumesc anticipat!
Vinovat e numai statul care practica aceste cotizatii (biruri) pre mari:(
pai la noi salariile au o fiscalitate de te doare capul #-o
si macar daca am beneficia asa cum trebuie de ceea ce platom