Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit cesionat de banca unei societati recuperare ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit cesionat de banca unei societati recuperare debite

Am vazut cateva subiecte despre firmele recuperatoare. si eu sunt in aceeasi situatie. am un credit ipotecar la o banca, acestia m-au vandut catre support collect, fara sa ma anunte in prealabil. m-a sunat acum 3 saptamani un angajat al firmei care m-a chemat la el si mi-a spus ca sunt la firma lor, si ca trebuie sa semnez un contract cu ei in care ma oblig sa achit creditul intr-un an de zile daca nu ma executa. Nu l-am semnat ca am zis sa ma consult cu cineva.
am si eu cateva intrebari.
in caontractul cu bcr scrie ca ar fi trebuit sa ma notifice , in primul rand pe mine si apoi coplatitorii, printr-o scrisoare recomandata, nu am primit nimic.
daca ei nu si-au respectat aceasta clauza contractuala, pot oare sa apelez la un avocat pt a-i da in judecata. oare am vreo sansa de castig?
va rog sa imi raspundeti, sunt disperata!!!!!!!!!!!
oana_81, utilizator
si creditul meu a fost cesionat la SC. am facut nenumarate demersuri si pe la avocati si pe la alte institutii, dar nu am rezolvat nimic. dupa un an de plata a ratelor fara restanta, m-au sunat cei de la Sup. ca banca ma refinanteaza, asa ca nu va pierdeti speranta, [platiti-va ratele in continuare si stati linistita, indiferent de cate amenintari va adreseaza firma de recuperare
Dvs. ati platit in conturile initiale de la banca ratele sau ati platit in conturile recuperatorilor? Nu prea inteleg din ce spuneti cum ati putut plati in continuare daca creditul a fost cesionat? La OPC ati fost si ce au spus?