Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort si casatorie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort si casatorie

Buna la tuturor,a-si vrea sa va intreb si eu ceva :sunt despartita de 4 ani de fostu sot dar abea acum am avut divortu.Acum locuiesc in Marea Britanie si a-si vrea sa ma casatoresc cu o persoana din alta tara respectiv Polonia insa nu stiu ce documente i-mi trebuie pt a ma casatori.Si foarte important este sa mentionez daca tre sa schimb buletinu ca il am tot pe numele fost
u
lui sot,mentionez ca divortu sa terminat acum o luna jumate si nu stiu cum pot sa procedez ,tre sa il schim pe numele meu inainte de a ma casatori sau e posibil sa-l schimb dupa aceea.multumesc ::(

:offtopic: Va rog nu mai redactatio mesaje cu litere mari, e impotriva regulamentului. Creaza impresia ca ati tipa la ceilalti utilizatori.
Va multumesc pentru intelegere.