Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Nelamurire in caz de divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Nelamurire in caz de divort

Buna ziua,

Eu si sotia mea suntem in divort. A introdus divortul din vina exclusiva a mea, iar acum am ajuns la o intelegere sa schimbam actiunea in divort din culpa comuna fara motivatie. Avem un copil minor. Am cazut de acord sa obtina ea custodia copilului, iar partajul sa il facem dupa divort din lipsa banilor pentru taxa de timbru. Detinem o garsoniera care este cumparata cu credit ipotecar in timpul casatoriei.
Avocatul ei a spus ca in cazul in care divortam pierdem tot, garsoniera si inclusiv copila. Nelamurirea mea este de ce spune ca vom pierde copila?
in noua actiune pe care a facut-o avocatul sotiei mele a trecut: in temeiul disp. art.43 al.3 din c. fam in ce privesc drepturile parintesti, dorim ca vizitele la domiciliul minorei sa aiba loc.....
Sunt nelamurit cu aceste lucruri. Pentru ca eu inteleg ca vizitele vor avea loc la domiciliul minorei. Pot sa o iau cu mine in timpul vizitelor, adica de sambata dimineata pana duminica seara cum am precizat sau voi fi obligat sa stau cu ea la domiciliul ei?
Va rog frumos ma puteti lamuri cu ce am scris mai sus?