Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... in ce conditii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

in ce conditii

in ce conditii instanta poate respinge o cerere de divort
va trebui sa probeze ca ati fost infidela in perioada casniciei.
si el de doua luni e plecat.. la pescuit?
concentrati-va pe incredintarea copilului..
buna seara multumesc pt sfaturi si raspunsurile pe care mi le-ati dat insa va rog sa-mi spune-ti va rog la ce art se incadreaza abandonul familial (pt ca avem un copil minor) si parasirea domiciliului ca fapta penala
Abandonul de familie este incriminat de art.305 din Codul Penal.
Parasirea de domiciliu nu este sanctionata de legea penala,deci nu este infractiune.
luiza2008, utilizator