avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Recurs cu semnul intrebarii ???
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Recurs cu semnul intrebarii ???

Am avut primul termen in recursul impotriva rezolutiei procurorului si dupa citarea partilor, eu fiind parte vatamata, am cerut amanarea procesului. judecatoarea le-a spus intimatilor sa nu se prezinte la urmatorul termen.
am si eu doua intrebari:
-mi se pare mie sau nu miroase a bine spusele judecatoarei in ce priveste contestarea rezolutiei de catre mine?
-as mai putea obtine o alta amanare(la prima am mentionat lipsa aparare)
daca invoc acelasi lucru si lipsa banilor pentru avocat?
va multumesc:love2:
Cel mai recent răspuns: io_io , utilizator 08:42, 29 Martie 2010
Asa cum am mai spus nu vreau decat dreptul meu la liniste.
dar se pare ca in tara asta acest lucru este imposibil chiar daca soliciti politia
parchetul si instanta sa ia masuri.
sunt convins ca dupa sentinta recursului turbulentii imi vor rade in nas dar asa cum s-a mai spus pe aici nici cel mai bun avocat nu poate intoarce sentinta in favoarea mea deoarece in cvasitotalitatea lor contestatiile impotriva procurorului nu au reusita.
asa ca nu pot arunca niste bani pe fereastra pe avocat daca rezultatul este acelasi
intrebam si eu asa ca moromete cum sa-i mai tin in frau pe bezmetici macar cateva saptamani daca altfel nu se poate.
Ultima modificare: Luni, 29 Martie 2010
io_io, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urgent!!! INTIMAT??? INTIMAT??? Anul trecut am depus la parchet o plangere in care am fost partea vatamata si voiam sa obtin un ordin de restrictie. Acolo s-a hotarat sa nu se trimita spre ... (vezi toată discuția)
Citatie, intimat si petent Teachers Teachers Buna! Am deschis un dosar de UP impotriva unei persoane, solutionat cu NUP, dar cu amenda administrativa si achitarea cheltuielilor de judecata catre mine, iar ... (vezi toată discuția)
Prezenta la proces in calitate de intimat mihaela_1968 mihaela_1968 Buna ziua! Am fost citata la un proces la judecatorie, ca intima, avand ca obiect plangerea unei persoane impotriva rezolutiei prim-procurorului. S-a amanat ... (vezi toată discuția)