Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Recurs cu semnul intrebarii ???
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Recurs cu semnul intrebarii ???

Am avut primul termen in recursul impotriva rezolutiei procurorului si dupa citarea partilor, eu fiind parte vatamata, am cerut amanarea procesului. judecatoarea le-a spus intimatilor sa nu se prezinte la urmatorul termen.
am si eu doua intrebari:
-mi se pare mie sau nu miroase a bine spusele judecatoarei in ce priveste contestarea rezolutiei de catre mine?
-as mai putea obtine o alta amanare(la prima am mentionat lipsa aparare)
daca invoc acelasi lucru si lipsa banilor pentru avocat?
va multumesc:love2:
Asa cum am mai spus nu vreau decat dreptul meu la liniste.
dar se pare ca in tara asta acest lucru este imposibil chiar daca soliciti politia
parchetul si instanta sa ia masuri.
sunt convins ca dupa sentinta recursului turbulentii imi vor rade in nas dar asa cum s-a mai spus pe aici nici cel mai bun avocat nu poate intoarce sentinta in favoarea mea deoarece in cvasitotalitatea lor contestatiile impotriva procurorului nu au reusita.
asa ca nu pot arunca niste bani pe fereastra pe avocat daca rezultatul este acelasi
intrebam si eu asa ca moromete cum sa-i mai tin in frau pe bezmetici macar cateva saptamani daca altfel nu se poate.
io_io, utilizator