avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Activitate sc_coron_srl

Activitate sc_coron_srl

Răspuns la discuția prelungire suspendare firma srl
multumesc
buna ziua, acum trei ani a trebuit sa fac suspendare la firma srl ,la aparitia impozitului forfetar, in feb 2013 se termina termenul de suspendare.
Va rog daca poate cineva sa-mi spuna daca se mai poate prelungi suspendarea pentru inca un an sau ce pot face s-o mai pastrez, dar fara activitate?
Va multumesc pentru timpul acordat.
Răspuns la discuția noua taxa auto
multumesc.
Discuție noua taxa auto
Doresc sa cumpar un automobil din 1999 ce a fost adus anul trecut dim germania si inmatriculat in august 2011, conform noii taxe mai platesc taxa de inmatriculare?
buna seara, am si eu o rugaminte, daca se poate sa-mi spuna si mie cineva cat se plateste acum la carnet de munca, daca depui tu singur bani, ptr salariul minim, care este suma exacta, daca se poate.

as dori sa mai stiu daca somajul se considera ca si ani de vechime cand se
calculeaza pentru pensie.

va multumesc anticipat pentru timpul acordat.
buna seara va multumesc tuturor ptr raspunsurile date.

mai am cateva nelamuriri nu stiu cum sa aflu daca fiind persoana cu handicap vizual gr I trebuie sa platesc impozitul forfetar. poate ma indrumati cum pot alfa sau poate stie cineva si imi poate spune.
multumesc ptr timpul acordat.
Discuție inchidre firma
buna dimineata , nu stiu daca m-am exprimat corect prin "inchidere firma". Anul trecut prin octombrie am deschis o firma, dar aceasta nu a avut activitate deloc pana acum a stat in lipsa activitate, nu am avut spatiu si nu am putut sa mai fac ceea ce doream. VA ROG DACA PUTETI SA-MI SPUNETI CE ANUME TREBUIE SA FAC SI CE ACTE IMI TREBUIE PTR A O INCHIDE .
P.S. IN CAZUL IN CARE NU DESFOSORI ACTIVITATE LA O FIRMA TREBUIE SA PLATESTI IMPOZITUL FORFETAR.

MULTUMESC MULT PTR TIMPUL ACORDAT.
Răspuns la discuția vanzare cumparare autoturism
MULTUMESC MULT PTR RASPUNS.
In luna iunie am cumparat un autoturism S-A FACUT CONTRACT DE VANZARE CUMPARARE SI FACRUTRA. In aceeasi zi am fost la fisc si am declarat autoturismul, am platit impozitul pana la finele anului, am inmatriculat-o, apoi am fost la RAR, dar supriza neplacuta, acolo ceva nu era in regula cu culoarea masini, am vorbit cu fosti proprietari si au luat masina si s-au dus chiar ei acolo, caci asa trebuia. Acum masina si actele masini se gasesc la fosti propietari, nu vor sa mai dea masina si nici actele, dar nici la RAR nu a trecut, masina mai poate circula pana in 2011 cat mai are ITP facut, dar dupa va fi scoasa din circulatie. VA ROG SA-MI SPUNETI CUM POT EU SCAPA LEGAL DE MASINA LA FISC SAU CARE ESTE FORMA LEGALA PRIN CARE POT RECUPERA ACTELE SI MASINA , SAU DACA POT LEGAL S-O SCOT DE LA FISC SI SA RAMANA LA FOSTI PROPRIETARI FARA CA LA FISC SA MAI DUC CARTEA DE IDENITATE A MASINI.