avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1692 soluții astăzi
Forum Activitate bex4uu

Activitate bex4uu

Răspuns la discuția Poprire salariu
Dar firma de aici e obligata sa accepte poprirea?,creditul s-a facut in Romania...
Discuție Poprire salariu
Buna ziua.
Am un credit din 2008 de nevoi personale,am platit pana in 2010 si acum mi-a venit poprire pe salariu,momentan sunt angajat in Romania,dar de 1 an de zile lucrez in strainatate.
Vreau sa stiu,daca imi dau demisia,executorul judecatoresc,poate sa imi faca poprire pe salariu si aici in strainatate???
In cazul in care nu platesc si nu imi fac poprire aici,nu am bunuri pe numele meu,ce se poate intampla,care este procedura legala?
Se poate sterge creditul sau ceva de genul asta,dupa un numar de ani???
Va multumesc frumos!!!
Răspuns la discuția DEMISIE
Eu de luni,adica 18.07 ii anunt ca nu mai merg si gata???
Răspuns la discuția DEMISIE
In contract la litera L(a) scrie perioada de proba de 45 zile,este angajata din data de 8.06.2011...
Discuție DEMISIE
Am o intrebare...lucrez de luna cu contr de munca,daca imi dau demisia,trebuie neparat sa stau 20 zile in preaviz?(dc nu stau ce se intampla)
Am vaz ca s-a publicat legea mamelor in Monotorul oficial si in ambele cazuri se ia in considerare 75% din media veniturilor.,asta inseamna ca mamele care iau acum indemnizatia li se mareste cu 5%?,deoarece cand s-a taiat la 1 iunie s-a taiat 15% si atunci se lua media din 85%.
Răspuns la discuția Indemnizatie mame
Pana la urma nu se stie nimic...aceasta lege se aplica tuturor mamelor sau doar viitoarelor mamici?
Daca iau indemn din 2010 luna 1,tot 2 ani stau sau de cand intra in vigoare noua lege se schimba la toata lumea?
Buna seara

nu stiu cum sa procedez mai corect si de aceea apelez la dvs.traiesc cu soacra in casa si am si copil, seara de seara se imbata si ne injura, tipa,scandal si chiar uneori se lasa cu batai,casa este a ei si eu am mutatie,intrebarea este:daca o dau in judecata pt injurii,calomnii,ce castig am eu si ce rezolvarea este la aceasta problema?
Va multumesc!

Răspuns la discuția Vanzare apartament
Si in cat timp se pronunta sentinta?,asta ma intereseaza???...nu se pune vorba de opunere .