avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1007 soluții astăzi
Forum Activitate Laurentiu-Claudiu

Activitate Laurentiu-Claudiu

Adresa de domiciliu este trecuta pe buletin dar asta nu mai sta acolo,eu cu amicul asta mai cetuim asa pe internet povestim de toate afaceri,femei,citatii,termene de prescriere,asta a spus ca s-a interesat,citatiile astea ar fi asa la vrajala,daca politistul nu te gaseste completeaza un formular si cam atat,eu nu stiu ce sa fac,asta ma tot imbarliga prin mesaje din astea pe internet cica acum este momentul,secretul sta in relansare economica si birocratie dusa la extrem,daca te duci la toaleta si tragi apa cu mana stanga trebuie autorizatie,ce naiba o insemna asta,nu stiu ce sa fac,daca stiam nu mai deschideam topicul,vroiam sa intreb pe cineva,un profesionist,sa merg poate la un cabinet de avocatura,criza asta a golit buzunarele,daca tot sunt falit m-am decis sa intreb aici pe forum,asta tot imi repeta ca s-a dat liber la furat,in Romania nu exista termene totul merge asa la plezneala,totul se contopeste se prescrie,hartoage peste hartoage,voi ce imi recomandati sa ascult sfaturile astea internaute sau sa imi vad de treaba mea…
Un amic banuieste ca acolo unde locuia odata de mult cu chirie a primit o citatie din asta,cica sa se prezinte la o sectie de politie comunala,pe criza asa cine are bani de autobuz,deranjul este imens,distanta mare,intreaba si el ce se poate intampla.citatia crede ca ar fi primito cu mult timp in urma,vreo zece luni,daca timpul a trecut ce sa ai recomand,sa se mai intereseze el de una alta alta s-au sa lase lucrurile asa cum sunt.cine stie poate au ratacit aia dosarul in dulap.
Este binevenita o plangere la politie,statistic vorbind,eu am trecut prin ceva asemanator,am depus o plangere din asta,acum mai este putin si se face un an de atunci,am depus si o cerere despre cum decurg cercetarile,nimic,nici macar nu s-au obosit sa raspunda,totul pare sa fie la vrajala,pe motivul asta se apuca astia de tepuit,sa nu crezi ca sunt inocenti,cunosc bine cum sta treaba,sistemul,timpul de reactie,vin pregatiti,pun o figura din aia de inocent, le trebuie bani sa cumpere mancare la copii,haine,bilete autobuz,manuale scolare,etc....
Suma pierduta nu este mare,data viitoare sa ai pui sa munceasca de pomana,suna aiurea, trebuie sa ai tarie ,caracter si genetica de praduitor pentru a face asa ceva,dar cam asta este realitatea.
Decat sa planga mama, mai bine sa planga ma-sa...
Nu stie nimeni de ce nu am primit nici un raspuns, am inteles de pe acest forum ca nu exista termen exact pentru solutionarea unei plangeri, ma gandesc ca totusi trebuiau sa imi trimita o scrisoare ceva,chiar daca scriau acolo ca se face cercetare ma simteam si eu mai bine, de ce sa imi faca una ca asta, daca mai fac o cerere si tot asa nu imi raspunde nimeni ce pot sa fac,unde sa ma duc…
Adica atunci cand faptasul foloseste documentele de identitate in original pentru a obtine foloase materiale,castiga increderea prin tehnici de manipulare perverse,se filmeaza singur fara sa isi dea seama, numai un posedat se filmeaza singur la furat,de aici si denumirea posedare satanica cu pasaportul….
In urma cu 10 luni am facut o plangere penala la politie,un caz din asta clasic inselaciune,manipulare la portofel,furt de identitade,vrajitorie si posedare satanica cu pasaportul,cum nu prea se intampla nimic concret am zis sa ma interesez,am facut o vizita la procuratura si am depus o cerere despre stadiul dosarului,acolo toate bune frumoase, timpul a trecut da scrisoarea despre cum decurg incantatiile intazie sa apara.
Intrebare.
1.Care este termenul legal pentru a primi un raspuns, au trecut aproximativ 4 saptamani.
2.Daca nu primesc nici un raspuns ce trebuie sa fac,ma duc la OPC,mai depun o cerere,care este procedura...
Eu cred ca raspunsul si afirmatiile oferite de domnul avocat sunt foarte profesionale,pai la furaciune nu trebuie sa platesti impozit,forumul este public,mie mi se pare foarte corect ca un ciorditor sa nu dea banii aiurea,banii astia trebuiesc calculati,dramuiti,merge mai greu cu furaciunea atunci cand politia te cauta,de ce sa semnezi o citatie cand ala poate sa o lipeasca pe use,toate aceste beneficii si placeri masochiste costa...
Eu inteleg ca s-a dat liber la furat,fasolea o iei gratis da' carnatul trebuie platit...
Asta cu Turcia e atceva.Eu am intrebat asa mai mult pentru mine,am de gand sa ma retrag la tara,sa fac un magazin din asta la poarta,un amic sa trimita cafea,haine,etc din UE si sa le vand acolo,se platesc ceva taxe vamale...
Are cineva idee de o pagina,unde sa scrie ce si cum,ceva in format simplu,sa nu te doara capul cand te apuci sa citesti...
Daca aduci ceva din UE, demonstrezi cu factura ca nu sunt furate,se aplica vama cum se procedeaza,unde scrie ce trebuie sa faci.
Răspuns la discuția Inselaciune de 7000 lei
Da e teapa.Nu e cazul sa iti faci probleme acum,te gasesc astia pana la urma.