avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Activitate Claudia_85

Activitate Claudia_85

Buna dimineata,traiesc in casa cu socrii mei,sotul face curse extern,acum e plecat,iar aseara socrul meu s-a luat de mine,dupa care mi-a dat si o palma.Intrebarea mea este urmatoarea,pot depune plangere la politie,si daca trebuie sa merg astazi sau pot astepta cateva zile sa se intoarca sotul din cursa,pt ca pana vine el nu am unde pleca cu copilul. Va multumesc si astept raspuns
Răspuns la discuția Concediu crestere bebe 2
multumesc frumos
Buna ziua,sunt acasa in concediu de maternitate ,bebelusul meu face 2 ani in 13 septembrie,anul acesta,iar in prezent sunt insarcinata in 2 saptamani cu bebe 2,intrebarea mea este daca beneficiez in continuare de indemnizatie,si daca trebuie sa ma intorc la serviciu?Cu primul bebe am stat de pe la 4 luni doar in concediu medical pt ca lucram intr-um mediu toxic si cei de la MEDICINA MUNCII,nu au dorit sa imi acorde risc maternal.Va multumesc si astept raspuns
Discuție CREDIT
Buna seara,daca sunt in prenatal,se poate lua credit bancar pt o refinantare?
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
multumesc
Buna ziua,am inteles ca se acorda din noi 85% din venitul net pe ultimele 12 luni aferente nasterii. Eu am intrat in prenatal in decembrie 2011,primesc si eu cei 10 la %in plus de acum incolo,sau doar cele care urmeaza sa nasca de acum incolo? Va multumesc
Buna ziua,am terminat cele 42 de zile de lauzie in data de 28 noiembrie ,pana cand pot depune actele pt indemnizatie? in cat timp? Va multumesc
Răspuns la discuția concediu prenatal
Va multumesc
Buna ziua,sunt o proaspata mamica si asi dori sa stiu pana cand mai primesc salar de la firma unde am lucrat,mentionez ca prima zi de concediu prenatal am avut-o in 25.07,iar dupa calculele mele ar trebiu sa mai am concediu pana in 27.11,sa fie cele 126 de zile ,tot pana atunci sa beneficiez si de salar de la firma si deabea din data de 28.11 sa intru in concediu de crestere a copilului,dar doamna de la birou imi spune ca dupa ce am nascut,mai am dreptul la 42 de zile de concediu,si implicit de salar de la ei. Va rog sa ma lamuriti si pe mine,se poate sa se fi inselat doamna de la birou?Mentionez ca am nascut in 13.09. Va multumesc
Răspuns la discuția Alocatie de stat si indemnizatie
Va multumesc si va doresc o zi placuta in continuare.