avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 962 soluții astăzi
Forum Activitate aloma

Activitate aloma

Răspuns la discuția despre pensionare
aloma a scris:

Buna ziua!As dori sa stiu daca am reducere de virsta la pensie.Sint nascuta pe data de 23.05.1954 ,daca am 35 de ani vechime,iar pe la inceput am lucrat la Chimica Victoria si am o adeverinta de 4 ,9 ani.in aceasta perioada am intrerupt 2,5 ani pentru crestere copil.Va multumesc.:);)B-):luck:
Buna ziua!As dori sa stiu daca am reducere de virsta la pensie.Sint nascuta pe data de 23.05.1954 ,daca am 35 de ani vechime,iar pe la inceput am lucrat la Chimica Victoria si am o adeverinta de 4 ,9 ani.in aceasta perioada am intrerupt 2,5 ani pentru crestere copil.Va multumesc.:);)B-):luck:
Buna!ziua!La multi ani!cu sanatate si bucurii!Am o casa in oras,mostenire la care am facut modernizari ca; inaltat cu 50 cm,peretii cu plasa rabita,tencuit,adaugare in continuare un hol si baie,apoi inca un etaj.Am tocmit mesterii pentru zidarie,lemnarie,tinichigiu pentru acoperis,interior doar la parter este locuibila,(100 mp)dar cu pompa afara,nu am instalatie inca de baie.:))Arata bine,mai treb.sa o plachez pe afara cu polistiren,sint racordata la canalizare dar ,cu posibilitate de a trece conducta de gaze,in viitor este cam al 5-lea an de cind m-am apucat.(din lipsa de bani):stunned:Acum intrebarea e cum fac sa intru in legalitate,sa fac intabularea,sa scot autorizatia,sau ce se intimpla daca nu le am.cum procedez,la primarie,:((va multumesc.=D>
Buna ziua!Sint Elena,si am luat cu ex-sotul cite un credit de la bancpost in euro in aceeasi zi ,eu 3600E el 6700 E si fiecare isi plateste rata lunara dar cind am citit contractul,scria ca saintem co-platitori,ce semnifica acest termen?:((:sorry:va multumesc
Buna ziua!Sint Elena si am primit la succesiune ,o actiune pe care am incasat-o in 2008,in val.de 872 roni,la care treb.sa platesc un impozit.Daca nu platesc ,se poate prescrie?si care e ultimul termen?Va multumesc,;)
Buna ziua!Ma numesc Constantin,parintii mei au detinut o proprietate in localitataea Balti din Basarabia ,pina in anul 1944 cind s-au intors armele.Mentionez ca s-a depus dosar la Prefectura capitalei,s-a facut corespondenta cu primaria Balti-Chisinau,- si Arhiva ministerului administratiei si reformelor si nu am primit nici un raspuns.In aceasta situatie ,ce este de facut?Cind voi primi despagubirea?Cind se vor da.Va multumesc::(
Buna ziua!Sint Georgeta si am probleme de succesiune cu sora mea.Dupa decesul parintilor,mostenim una casa de locuit,teren arabil vie,loc de gradina in spatele curtii.Sora mea nu este de acord sa-mi dea nimic din casa si sint nevoita sa o chem in instanta.Daca am handicap de gr.ll as dori sa stiu ce reducere am ,de taxe sau in ce Lege se incadreaza reducerea?Va multumesc:(