avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Activitate darie stefan

Activitate darie stefan

la adunarea generala , pe fondul agitatiei s-au autopropus membrii comitet executiv , unii neintelegand nici ce rol au , altii ne avand in opinia mea nici 8 clase , care este criteriul de selectie conform legii si cum putem destituii pe cineva recent ales ( ma refer strict la membrii comitet executiv )
Care este cadrul legal pentru verificarea contabila la preluarea unei asociatii cu multe probleme juridice
sunt divortat din 2007 , apartamentul neamenajat , in care s-a locuit impreuna 1,5 ani a fost cumparat cu bani donati de mama mea ( procurator de fonduri ) ce specifica ca donatia se face fiului ei .... , nu ambilor soti , la 7 ani de la divort un notar public de pe calea vitan / zizin , imi cere acordul fostei sotii care este stabilita din 2008 in spania , sunt disperat ce pot face ? , partajul nu a fost facut deoarece eu am dat tot mobilierul fostei sotii , ce pretentii poate emite aceasta ?
care este articolul din codul de procedura civila ce reglementeaza masurile legat de inselatoria cu acte practicata de aceasta agentie de turism ce a lasat fara zeci de milioane sute de romani , avand emise contracte facturi si bonuri fiscale , apoi disparand de la sediu ............. , OFER SI SOLICIT DETALII LEGATE DE ACEASTA SOCIETATE PENTRU INSTANTA

Răspuns la discuția custodie minor
va multumesc
mentionez caci este plecata de 2 ani , timp in care mi a interzis sa am legaturi personale cu minorul
Discuție custodie minor
pot obtine custodia unui minor , a carui mama ( fosta sotie ) a parasit tara ( CASTELLON SPANIA ) fara acordul meu , si nu are ocupatie sau domiciliu , intretinand raporturi sexuale contra unor sume de banii , avand ca inscris declaratiile actualului concubin , care imi spune sa imi salvez minorul deoarece il lasa sa doarma la o prostituata si un proxenet noaptea ? sunt disperat am deschis actiune in instanta mi se spune ca e lipsa de procedura , si avocata ei depune mii de scuze si amanari de 4 luni la dosar , MA POATE INDRUMA CINEVA ?
Răspuns la discuția indreptare eroare materiala
am depus o cerere de indreptare eroare materiala la registratura , insa nu mi s-a dat nici un raspuns
o hotarare de divort cu dreptul de vizita acceptat de comun acord dar nestipulat in incheiere , care este procedura de indreptare eroare materiala , cat dureaza
se poate angaja un avocat pe net ? care sa prezinte la dosar doar o chitanta de onorariu semnata de el insusi? ce articol de lege trebuie sa invoc judecatorului in acest sens , acest avocat a solicitat in scris un termen lung , mentionand insa ca va depune la dosar restul documentelor
este admisibil ? va rog sa ma invatati ce trebuie facut in acest sens pentru a interzice avocatului sa isi exercite atributiile