avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Activitate maryah

Activitate maryah

Buna ziua! As dori sa stiu daca este adevarat ca incepand de azi 1 septembrie 2010 statul nu mai acorda acea jumatate din salariul brut pentru chiria politistilor, celor din armata care nu au proprietate in orasul in care lucreaza?
Răspuns la discuția Vanzare bunuri
aha, am inteles. va multumesc!
Răspuns la discuția Vanzare bunuri
Mai am cateva intrebari...
1. Formularul tipizat substituie contractul de vanzare-cumparare de la notar? (si de unde se poate lua)
2. Care sunt taxele de vanzare-cumparare la notar pt vanzator?
Răspuns la discuția avantaj angajator
Va multumesc!
Discuție Vanzare bunuri
Buna ziua!
Care sunt formalitatile de vanzare a unei masini inregistrata pe persoana juridica?
Mentionez ca firma are datorii la stat...
Buna ziua!
As dori sa stiu care este marimea subventiei acordata de stat celui care angajeaza un absolvent sau in ce consta aceasta subventie.
Si daca exista vreo lege prin care sa fie specificat vreun salariu minim pentru absolventii de studii superioare...
Discuție datorii fisc
As dori sa stiu ce se intampla daca o firma nu isi plateste datoriile la administratia financiara?
Daca am absolvit facultatea in iunie 2009 (facultate de stat, cursuri la zi) iar in prezent sunt la master, tot la facultate de stat dar la cursuri la distanta, pot beneficia de somaj? Precizez ca nu am mai lucrat nicaieri pana acum si nici un prezent nu sunt angajata.
Urgent inseamna azi pana in ora 16...si este vorba de o suma mare de bani...As vrea sa stiu care sunt repercursiunile asupra societatii daca nu se va putea achita suma integral...si daca banca nu poate face ceva in acest sens...sa retina cecul pana luni cand vor intra banii de pe credit in cont sau alta operatiune de amanare (nu ma pricep la regulile bancilor si a instrumentelor de plata)...
Pe fila cec nu a fost scrisa data, aceasta urmand a fi stabilita de comun acord intre debitor si furnizor, dar acesta din urma, nerespectand intelegerea verbala a introdus cecul la plata... In aceasta situatie ce se poate face pentru a nu intra in incidenta bancara?