avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Activitate inimadistrusa

Activitate inimadistrusa

Executorul judecătoresc care a gestionat recuperarea creantei pe care o datoram, a virat suma creditorului dupa 8 luni de la data la care eu am facut plata. Creditorul mi- a confirmat acest lucru , drept pt care eu a trebuit sa platesc inca 1000 lei dobanda pt acea perioada de 8 luni cand suma a ramas in ct. executorului. Inainte de a ajunge la o instanta de judecată, unde ar trebui sa ma adresez , in speranta de a-mi recupera banii. Multumesc!
Mulțumesc!
As dori sa aflu unde pot sa adresez nemultumirile pe care le am vizavi de compotamentul unui executor judecătoresc.
Multumesc!
Buna ziua! As dori sa aflu daca in situatia in care am contract de munca pe perioada nedeterminata, cu un program de munca de 8 ore, si as dori sa desfasor munca suplimentara printr-un contract de colaborare , exista o restrictie legata de numarul de ore, zilnic, prin care sa-mi desfasor activitatea. Va multumesc!
Multumesc!
Buna ziua! As dori sa stiu daca se poate face transfer suma din contul de trezorerie al unei firme in contul personal al unui asociat al firmei, suma care constituie imprumut acordat de acesta firmei, in baza unui contract. Multumesc!
Buna ziua! De un an sunt beneficiara unei pensii partiale anticipate. Din dorinta de a utiliza niste produse naturiste la preturi promotionale, m-am inscris intr-o retea MLM.
Deoarece am atins un anumit nivel de comanda, beneficiez de acum -cand comand- de un bonus modic, care mi se vireaza intr-un cont in luna urmatoare celei in care am comandat. Imi permite legea sa incasez acesti bani ?
Multumesc mult pentru competenta si promptitudine!
Buna ziua! As dori sa stiu daca solicitarea depusa de mine pentru corectarea unei erori de redactare (a unei sume) dintr-o hotarare judecatoreasca definitiva (investita cu titlu executoriu) presupune redeschiderea dosarului si stabilirea unui termen de judecata sau va fi tratata ca un "simplu" document administrativ si va avea un curs mai rapid de solutionare.