avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1401 soluții astăzi
Forum Activitate tomoiaga ramona

Activitate tomoiaga ramona

Discuție coasigurat
daca sotul este pensionar si sotia casnica,iar doamna vrea sa se interneze,mai are aceasta dreptul de coasigurat?
ramona tomoiaga.
multumesc!!!!!=D>:luck:
Discuție impozit
daca inca nu am platit impozitul care se plateste in fiecare an pt. casa si teren pana la aceasta data,are primaria dreptul sa blocheze contul din banca?
daca da atunci care este legea care specifica acest lucru?
vecinului mei i-au fost blocate toate conturile pt suma de 180 ron,fara sa fie instiintat de catre primaria comunei Aghiresu(cj).cum trebuie procedat in cazul de fata?ce ar avea de facut?
din cate stiu impozitul se poate plati in 2 transe(trim I si trimII)-anul inca nu s-a incheiat.a procedat legal primaria?
anul trecut prin luna martie, eu am platit impozitul pt.tot anul si m-i s-a eliberat o
chitanta .in luna septembrie,au venit de la primarie sa faca noi masuratori.
in luna noiembrie a venit o notificare prin care am fost anuntati ca mai avem de platit o diferenta de 170 ron dupa noile masuratori. notificarea am primit-o in luna noiembrie,data scadenta de plata era in octombrie,dar ne-au pus si penalizari.au procedat corect?
multumesc pt raspuns!:luck::vishenka:
tomoiaga ramona
multuesc!mai bine zis, multumim!eram curioase mai multe mamici in legatura cu asta toate 4 am depus dosarul in aceeasi zi.:D=D>
Dupa ce am depus la primarie dosarul (acceptat) cu actele necesare pt alocatie si indemnizatia de crestere a copilului,as vrea sa stiu in cat timp ar trebui sa primim banii ?
Răspuns la discuția Modificari 8 iunie 2010
si mie m-i s-a parut in aceasta dimineata ca au aparut ceva modificari,am crezut ca inca sunt sub efectul drogului,,somn",dar FELICITARI echipei si =D>mult succes !!! in continuare.=D>:D:luck::luck::luck:
Răspuns la discuția pensie anticipata
inca odata mii de multumiri d-le tudor valeriu si echipei avocat net=D>:D:luck:
Mama mea are varsta de 55 de ani.Are lucrati 31 de ani si 6 luni in sanatate ca asist. medicala din care 7 ani si 6 luni lucrati la spit.tbc.Si-a depus dosarul pt pensie anticipata in martie 2008 .Si-a depus sporurile si i-au cerut grupa pt anii lucrati in tbc.Pe adeverinta cu grupa .in loc de grupa intaia speciala s-a trecut grupa a doua speciala.Pe c m este specificata grupa intaia speciala.Ce semnifica grupa a doua speciala? Are dreptul la pensie anticipata?
daca da ce are de facut mai departe?Dosarul i-a fost respins pt ca n-a dus adeverinta cu grupa.N-a dus adeverinta pt ca in loc de gr.I-a are trecut gr II-a speciala.
mult succes echipei avocatnet in continuare si multumim ca santati inntotdeauna alaturi de noi!=D>=D>:luck::wave:
tomoiaga_ramona@yahoo.com
va multumesc raspuns.=D>:D
A uitat postasul de mine si mi-a adus avizul de la posta abia in 28.12.2009,tot pictat cu noroiX-(..Normal ca banii au fost returnati la ajofm.Am dat fuga la ajofm si am depus o cerere ca banii pe luna noiembrie 2009 sa-i trimita in ianuarie 2010.Asa m-au instruit de acolo.Dar mai trebuia si altceva?
Trebuie depusa cerere si la oficiul postal de care apartin?Banii inca n-au venit da inca este timp.....:hm: :coffee: