avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Activitate karlo_cip

Activitate karlo_cip

buna!sunt casatorit in uk din 2011mai mult pentru a obtine actele (o mare prostie),vreau sa stiu daca este recunoscuta casatoria in romania(am uitat sa specific amandoi cetateni romani),pentru ca eu ma gandesc deja la o posibila castorie cu aceeiasi persoana si in romania pentru ca acolo avem rudele si prietenii......casatoria in uk se poate verifica in romania??Certificatul de casatorie nu a fost tradus,legalizat,inregistrat in Romania!multumesc
Discuție casatorie
As vrea sa stiu, daca o casatorie incheiata (intre 2 cetateni romani) in Anglia si neinregistrata in Romania are validitate pe teritoriul Romaniei.

Multumesc .
Buna ziua! Am si eu o intrebare,am fost oprit conducand masina cu o alcoolemie de 0.45 in are expirat! Am cerut un calcul retrocativ,care a iesit in favoare mea!Ce ma intereseaza este daca tre sa mai dau examen de redobandire dupa 3 luni???
Buna seara!
Daca mi se face dosar penal pt conducere sub influenta bauturilor alcoolice exista posibilitatea sa scap fara anularea pemisului ci doar cu o suspendaresau amenda??
O seara buna!
Buna ziua!
Am facut prostia,marea prostie si m-am urcat baut la volan!
Alcoolemia in aer expirat a fost 0,45 , iar in sange 1.20 si as dori sa fac contestatie!
Conteaza timpul care a trecut de cand m-a oprit politia,si cand mi s-a recoltat prima proba de sange??Aceasta este de aprox 40 de minute!
Va multumesc !

Discuție alcoolemie
Buna ziua!
Am si eu o nelamurire! Am fost oprint de catre organele de politie si m-a testat cu aparatu epilotest care indica0,45,in sange 1.05!
Care ar putea fi cea mai drastica pedeapsa pe care as putea-o primi!