avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 883 soluții astăzi
Forum Activitate NICU LUCAN

Activitate NICU LUCAN

MULTUMESC MULT, SARBATORI FERICITE si usurel cu ciocnitul de oua
Buna ziua,prieteni mei de familie ma roaga sa-i imprumut cu o suma de bani pentru 2 luni, imi propune sa facem un document notarial (intelegere notariala sau un contract) in care sa mentionam perioada si suma datorata.In ziua de astazi mai greu cu increderea,am incredere in ei dar maine nu sti ce va fi (doamne fereste),am trait pe pielea mea marsaviile guvernului.INTREBAREA mea, este mai bine pentru mine sa fac o intelegere notariala??? sau este mai bine sa fac un contract?? am inteles ca un contract este mai acoperit juridic,adica pot cere executare silita, CU MULTA STIMA SI MULTUMESC ANTICIPAT, multumesc celor care au infiintat acest sait,chiar mii si mii de multumiri.SORBATORI FERICITE!
multumesc mult,O TARA COMUNISTA si inca nu gasesc cuvantul potrivit,am fost la revolutie pentru a castica cateva drepturi,dreptul de a vorbi si dreptul omului,am ramas cu vorbitul.Ma scuzati :(,defapt am participat la o lovitura de stat pentru a schimba un sistem comunist cu altul.Asta este viata in ROMANIA,sunt tare suparat cand ma uit in urma la bunici mei,au muncit pe branci,tata,mama a muncit pe branci,eu muncesc pe branci,pentru un ........... de viata. CAT VA MAI DURA???
APROPO vreau sa plec din tara, ofer casa curte 265 mp ct,schimb cu un ap 2 cam + diferenta
ma scuzati,indemnizatie crestere copil,15%
BUNA ZIUA,cine ma ajuta sa dau statul in judecata pentru oprirea din indemnizatie crestere copil de 15%? credeti ca am sanse sa castig?? cred ca bani nu am sa-i vad dar imi sta pe suflet situatia asta.
BUNA ZIUA,ce pot face daca BANCA nu a eliberat un ACT ADITIONAL la contrat in 2008??Doresc sa depun o reclamatie la ANPC si nu stiu ce lege prevede eliberarea in doua exemplare in ziua semnari, am intrat in posesia acestui act in data de 25-10-2010 fara stampila de inregistrare si fara numar de iesire la cerea scrisa de mine, cu stima si multumesc anticipat
MULTUMESC MULT,imi pare rau ca m-am nascut in tara asta:((
din cauza problemelor financiare scazute,ma vad nevoit sa platesc rata la jumatate,ce probleme pot avea???????? banca nu ma ajuta sub nici o forma,nu am gasit nici o portita din partea lor.MUTUMESC ANTICIPAT
Buna ziua,daca banca imi refuza o reesalonare si eu nu mai am posibilitatea de a mai plati integral rata (imprumut nevoi personale fara ipoteca) si platesc doar jumatate din rata,ce probleme pot avea??? sunt intr-o situatie jenanta de a nu mai plati rata la banca dar vad ca toata lumea pe strada este jenata pe aceasta tema:">.VA MULTUMESC pentru un eventual raspuns concret si legislativ, O ZI BUNA VA DORESC
Buna ziua,am facut un imprumut de nevoi personale fara ipoteca acum 3 ani la banca,in acea perioada nu eram casatorit.In decembrie 2008 m-am casatorit,sotia are un baiat din casatoria anterioara,a mai venit pe lume si in familia noastra o fetita,acum sunt in concediu crestere copil 2 ani (mai am 8 luni) si venitul meu, alocatia este micsorat cu 4 mil iar cheltuielile familiei au crescut simtitor,am ajuns in situatia in care nu mai pot plati intreaga suma la banca,nu pot sa dau copii deoparte pentru a plati banca.Exista o varianta in care pot negocia cu banca o reesolanare a imprumutului??? banca nu-mi spune nimic pe tema aceasta,la cele 2 cereri facute imi raspunde ca nu poate sa faca reesalonare. Din vorbe am auzit ca am o sansa din acordul banci cu BNR,in cazul in care pe perioada contractului intervin imposibilitati de plata din anumite cauze (prevazute in lege) dovedite cu acte,banca poate negocia o reesalonare a imprumutului.Nu stiu legea,nu stiu varianta de rezolvare,nu stiu ce trebuie sa mentionez inscris banci.Va rog un gram de ajutor.Cu stima,multumesc anticipat