avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 392 soluții astăzi
Forum Activitate beatrice culda

Activitate beatrice culda

Buna ziua,
O societate care a fost suspendata pana la 1 mai 2012 si a demarat la ORC etapa I pentru dizolvare si lichidare simultana la data de 30.04.2012, cand trebuie depus la admin. fin. Bilantul de lichidare ?
Situatiile care insotesc Bilantul preiau soldurile la 01.01.2012 si se inchid cu data de 30.04.2012 ? Continutul Dosarului este acelasi ca la un bilant anual la 31 decembrie ?
Am validat Bilantul de lichidare dar formularul prevede 01.01.2012- 31.12.2012 si nu se poate modifica in 30.04.2012. Este corect ?
va multumesc,
cu stima,

Răspuns la discuția bilant de lichidare
Buna ziua Doamna Gabrielle,
O societate care a fost suspendata pana la 1 mai 2012 si a demarat la ORC etapa I pentru dizolvare si lichidare simultana la data de 30.04.2012, cand trebuie sa depuna la admin. fin. Bilantul de lichidare ?
In situatiile care insotesc Bilantul se preiau soldurile la 01.01.2012 si se inchid cu data de 30.04.2012 ? Dosarul este acelasi ca la un bilant anual la 31 decembrie ?
Am validat Bilantul de lichidare dar formularul prevede 01.01.2012- 31.12.2012 si nu se poate modifica in 30.04.2012. Este corect ?
va multumesc tare mult,
cu stima,


Va multumesc lucian huzum, am gasit tot ce imi era necesar....

Toate cele bune,
Buna ziua,

Care sunt etapele de pasrcurs pentru inchiderea unei societati comerciale cu raspundere limitata, cu asociat unic, dupa incetarea perioadei de suspendare ?

Va multumesc,
Buna ziua,

Exista un formular special pentru efectuarea orelor suplimentare in care sa apara cumulat solicitarea angajatorului si acordul salariatului ? Daca utilizati un formular special care sa stea la baza calculului salarial, va rog sa mi-l faceti cunoscut si mie....
Multe multumiri,
Răspuns la discuția Clauza de confidentialitate
multumesc tare mult..... inteleg ca nu atrage in mod obligatoriu si acordarea unor compensatii, stimulente, etc. Insa incalcarea acesteia, sub incidenta carui act normativ o putem incadra pentru a fi sanctionabila ?
Buna ziua,

Odata cu inserarea in CiM a clauzei de confidentialitate sunt necesare si eventuale compensatii (indemnizatii) pentru obligatia respectarii acesteia de catre angajat ? va multumesc,
Buna ziua,

In ce conditii angajatorul are dreptul sa renunte total sau partial la termenul de preaviz ?
In unele situatii termenul de 45 de zile lucratoare pentru functia de conducere este prea mare.
multumesc,
Răspuns la discuția CCM pe ramura comert
multumesc freeelis,

mai am o nelamurire, va rog,
daca ccm pe ramura comert aplicabil este in vigoare pana la 11.02.2012 si cuprinde coeficientii de salarizare , acestia se mai aplica incepand cu 01.01.2012 la sal. min. brut pe economie ?
( CCM- ul prevede ca se aplica doar la sal. min. negociat pe unitate dar care nu poate sa fie mai mic de sal. min. pe ramura comert, adica tot de 750 lei - art. 39 alin. (2)).
Ce inseamna un sal. min. negociat pe unitate ?

cu multumiri anticipate,

Răspuns la discuția tichete de masa si tichete cadou
multumesc,