avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Activitate samssara

Activitate samssara

Răspuns la discuția Răspundere în solidar
Buna ziua
Va pot ajuta in problema pe care ati postat-o daca ma contactati pe adresa cristeasmaranda@gmail.com sunt avocat
Răspuns la discuția recomandare
buna ziua
va pot ajuta, fiind avocat in iasi
va rog sa ma contactati pe adresa cristeasmaranda@gmail.com
Răspuns la discuția Ordin de restrictie
in functie de nmarul de ingrijiri medicale, faceti plangere penala. probabil va incadrati la loviri sau alte violente
Răspuns la discuția autoritate parinteasca in comun
buna ziua, trebuie sa investiti instanta cu o cerere stabilire program vizitare minor
in care sa spuneti cum doriti sa vedeti copilul va vaeti judeca si apoi veti putea proceda la indeplinirea celor scrise in hotarare
Răspuns la discuția Furt calificat
exista sansa sa fiti chemate la sfarsitul etapei de urmarire penala sa va spuna ce va urma...parerea mea este ca veti scapa cu o amenda administrativa...oricum parintii pot afla...mai bine le spuneti dvs...
Răspuns la discuția chemare la parchet
la ce parchet ati fost chemat? din ce localitate?
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Am sunat eu acum 20 min la inppa bucureşti la al doilea număr de telefon şi surpriză mi au răspuns vineri se afişează.....
multumesc mult...
nu s a facu nicio novatie...
x incheie cu fiica sa y un contract de vanzare cumparare a unui apartament prin care fiica sa se obliga sa ii presteze intretinere lui si sotiei acestuia z.dupa moartea lui x y incheie contract de v-c cu t, care isi transcrie contractul.la un an mai tarziu sotia lui x, z cheama in judecata pe t cerandu-i rezolutiune contract de v-c incheiat cu y, decedata si ea, si obligarea lui t la intretinere conform clauzei contractuale dintre x si y.
poate cere rezolutiunea titulara unei stipulatii pt altul?
solutia reclamantei
ce derogare intervine in speta si de la ce principiu de drept
multumesc.este pentru un examen