avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 246 soluții astăzi
Forum Activitate esmeralda_hon

Activitate esmeralda_hon

k, am inteles! dar vreau sa va mai intreb inca ceva: eu nu am nici un contract incheiat cu cei de la colterm, in conditiile astea de ce ar mai trebui acordul vecinilor si alte cele??? va multumesc!
buna ziua! pot sa ma debransez de la colterm fara acordul unui vecin?? pentru debransare am nevoie de acordul vecinilor pe orizontala si verticala! problema este ca vecinul de mai jos nu doreste sa-mi dea semnatura deoarece zice ca ramane fara caldura ( eu stau la ultimul etaj )! ce pot sa fac?? va rog sa ma ajutati! va multumesc!
Buna ziua! in urma cu ceva timp mi-a fost suspendat permisul de conducere in Timisoara! problema este ca eu am buletinul si permisul din Olt dar locuiesc in timisoara! vreau sa va intreb daca se poate da examenul in timisoara si daca e de ajuns viza de flotant sau trebuie neaparat buletin de Timis! cum se procedeaza in cazul acesta cu reducerea pedepsei la 30 zile!permisul a fost suspendat pe 90 zile! va multumesc
Răspuns la discuția CHELTUIELI DE JUDECATA
Va multumesc din suflet! raspunsul d-voastra imi este de mare ajutor!!
Răspuns la discuția CHELTUIELI DE JUDECATA
da am inteles dar avocatul nu mi-a zis ca ar fi vorba de asa ceva! eu asi vrea sa stiu daca acum dupa ce s-a dat sentinta finala avocatul mai poate sa faca ceva?? cand trebuiau puse chitantele la dosar ?? acum nu e prea tarziu??
Buna ziua! in urma cu ceva timp s-a dat verdictul final pentru un proces pe care l-am intentat impotriva angajatorilor mei anul trecut! asi vrea sa va intreb cand se hotaraste cine plateste cheltuielile de judecata? mentionez ca procesul a fost castigat de catre mine! in comunicarea de la judecatorie scrie ca s-a respins plata cheltuielilor de judecata! avocatul mi-a zis ca scrie acest lucru deoarece el nu a depus chitantele la dosar, dar mi-a zis ca le depune zilele acestea si ca banii pot fi recuperati!intrebarea mea este: nu e prea tarziu sa depuna aceste chitante acum cand sentinta este deja data? sunt sanse sa mai pot recupera banii pentru cheltuielile de judecata? va multumesc anticipat
Răspuns la discuția concediere legala?????
buna seara! vreau sa va multumesc din suflet pentru ajutor! am facut asa cum m-ati sfatuit! i-am dat in judecata si .....am castigat!!! Dumnezeu sa va dea sanatate!!!
multzumesc mult, dar site-ul acesta nu ajuta pentru ca prietena mea nu e din Bucuresti! eu asi vrea sa stiu unde trebuie sa faca reclamatie impotriva acestui doctor? la colegiul medicilor, ca banuioesc ca la protectia consumatorilor nu are rost sa mearga! si asi mai vrea sa stiu daca e normal ceea ce a facut doctorul respectiv??? exista ceva lege care nu permite eliberarea certificatului medico-legal numai in cazul in care ai "RUPTURI" ???

Buna seara! o prietena a mea a fost lovita de sotul ei si a mers la medicul legist sa-i dea dovada, dar a cesta a refuzat motivand ca numai in cazul unor rupturi poate sa dea dovada! e normal asa ceva???? trebuia sa aiba rupta o mana sau altceva ca sa primeasca o hartie??? unde poate face o reclamatie?? va rog sa-mi raspundeti ca sa stie ce sa faca!!! multumesc
Buna seara! va rog sa ma ajutati cu o problema! am un prieten care are un magazin alimentar intr-o camera (din casa in care locuieste si proprietarul), avand contract comodat cu acesta. Avand acest contract cu proprietarul, el primeste si energia electrica de la acesta, deci nu are contract pe firma!In urma cu ceva timp a primit o instiintare de la cei care furnizeaza energia electrica ca este obligat sa faca alt contract. Vreau sa va intreb daca este neaparat necesar, sau daca exista alta varianta care sa nu fie asa costisitoare