avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 126 soluții astăzi
Forum Activitate kmmy

Activitate kmmy

buna seara,
sunt o persoana obiosnuita dintr-un sat al acestei tari
as dori sa stiu cum pot afla daca terenul denumit ca pasune, bun public, este defapt sub sechestru judiciar, datorita unor inselaciuni infaptuite de catre primar.
Acesta si-a insusit acest teren prin acte false l-a inchiriat unei terte parti, dar totusi in monitorul oficial terenul figureaza ca si spatiu public.
In plus acest teren face subiectul unui proces pe rol, deschis de DNA, si se pare ca este sub sechestru.
Pot eu sa aflu daca in acest moment Terta parte, poate efectua lucrari pe terenul respectiv, in situatia data?
va multumesc anticipat
Răspuns la discuția actiuni din dividende neincasate
cum pot afla care este profitul societatii pe ultimii 3 ani?
multumesc
buna ziua,
as dori sa stiu daca se pot recupera parte din dividendele neincasate de pe o perioada de aprox. 17 ani. Patronul acelei firme a ocolit intotdeauna aceasta situatie, iar parintii mei nu au reusit in acesti ani sa intre in posesia banilor ce li se cuveneau.
Unde trebuie sa merg pentru a incerca sa rezolv aceasta situatie?
multumesc anticipat
Răspuns la discuția titlu de proprietate
nu...doar pus in posesie...pe numele a 3 persoane
buna ziua,
as dori sa stiu ce pot face in cazul in care primaria mi-a dat in schimbul unui teren un altul dar impartit pe numele a trei persoane din familie. precizez ca titularul de drept a fost doar tatal meu iar acum figureaza ca proprietari si unchiul dar si bunica mea. multumesc
buna ziua. am 29 de ani si impreuna cu sotul meu si parintii detinem si ingrijim 2 solarii cu suprafata totala de 140m2. nu detin studii in agricultura dar m-ar interesa atragerea de FONDURI EUROPENE.mentionez ca la acest moment sunt la al 2lea an de productie.
- care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru a obtine acele fonduri si de a-mi dezvolta activitatea?
- e nevoie in aceasta situatie sa mai detin si bani pentru co-finantare?
- in ce masura ma incadrez?
multumesc anticipat
buna seara
sunt mama unui copilas de 1si jumatate si as dori sa stiu daca inafara alocatiei de stat, mai sunt si alte indemnzatii pe care trebuie sa le pretind pentru primul nascut si unde anume trebuie inaintate dosarele.
multumesc anticipat
Răspuns la discuția dividente
inteleg...
cautand pe internet am gasit ca firma are profit , dar nu inteleg ?daca aceste dividente le platesc ei sau firmele de brokeri?

multumesc
Răspuns la discuția Alocatia de stat pentru copii
va multumesc,.
fiind " noua" in aceasta privinta vroiam sa stiu exact ce si cum am de facut!
Discuție dividente
buna ziua,
sunt actionara la o firma dar nu am primit nici un banut pentru dividentele pe care le detin. se poate sa primesc banii si pe anii dinainte?si daca da, unde as putea sa ma adresez si cum pot afla valoarea lor.
multumesc mult